Avatar uživatele
Bronzový

Vlastním invalidní průkaz označený ZTP. Jak to je na placeném parkovišti? Platím či ne? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je to jak kde - záleží totiž na majiteli parkoviště, zda poskytne držitelům ZTP (ZTP/P) nějaké výhody nad rámec daný zákonem (počet vyhrazených parkovacích míst pro tyto osoby).
Takže obecně - platíš, ale někde (možná) ne.
Vždycky se v konkrétním případě informuj.
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Obávám se, že nikoliv. Zákon č. 361/2000 Sb. v § 67 sice uvádí několik výhod pro držitele průkazu ZTP, ale o placeném parkovišti tam nic není. To je soukromým podnikatelským subjektem.
Doplňuji:
Oprava první věty: Obávám se, že platit musíš.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jakožto nejznámější americký Indián Tatanka (Sitting Bull), siuoxský náčelník a svatý muž (wičháša wakȟáŋ)z lakotského kmene Hunkpapů, máš samozřejmě nárok...především v Americe :DDD


Avatar uživatele
Stříbrný

Tatanko,
vlastnictví průkazu neosvobozuje placení parkovného. Ale jsou parkoviště, kde je označeno, že vozidla označena ZTP nemusí platit parkovné, někde mají slevu 50%.
Osobně se setkávám většinou s bezplatným parkováním, ale třeba parkoviště Karlova Studánka je 50% sleva.
U hradů a zámků většinou není parkovné pro ZTP zpoplatněno.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.