Miroslavst

Vlastnictví pozemku

Zajímalo by mě, když má někdo nějaký pozemek, do jaké výšky mu patří. Jestli je jeho jen ten pozemek nebo třeba i prostor nad pozemkem?
Jde o to, proč u dálnice D11 neudělají most třeba půl metru nad zemí a vlastně nebudou potřebovat ty pozemky o které se furt dohadují.
Já bych to tak udělal.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Tak to by určitě nešlo.

I když si někdo koupí pozemek hned vedle Vás, nemá právo tam udělat třeba chemický závod, protože by to znemožnilo Vaše žití. To je snad jasné.

Říká se, že prostor nad pozemkem nepatří majiteli pozemku, ale do určité výšky jeho být musí. Kolik to je by mě taky zajímalo.

Další odpovědi
člověk

NA TOTO PLATÍ TAKZVANÝ HORNÍ ZÁKON,PROSTUDUJTE.
jinak je vidět,že nic nevlastníte,až si na něco zapracujete a bude vám to říkat pane,tak vzpoměňte na toto.

rynek878

TO Standa,
to už jsem si tady přečetl od „člověka“ spoustu takových (rad nad zlato).

standa

člověče, tak to je rada jako stehno ! ☹