tazatelka

Vlastnictví bytu a současná žádost o přidělení nájem. bytu v DSP pro občana se ZTP

Při podání o přidělení bytu v domě se sociální péčí (DSP) je nebo není možné současně vlastnit byt v OV? přesněji řečeno, požaduje se při přidělení nájem bytu v DSP, aby se žadatel zbavil původního bytu v OV, ve kterém nemohl ze zdravot. důvodů dál bydlet? Děkuji za případné rady.

Nejlepší odpověď
standa

Záleží na „podmínkách“ ,které k této problematice vydal vlastník zmiňovaných domů se sociální péčí, zpravidla obec.

Osoba, která žádá o byt v DSP, by určitě neměla být současně nájemcem bytu v dané obci, jinými slovy obec si pohlídá, aby téže osobě nepronajala druhý obecní byt.

Ale skutečnost, že žadatel vlastní svůj byt (ve kterém z různých důvodů nemůže bydlet), by neměla mít vliv na posuzování žádostí o přidělení bytu v DSP.

I když pokud v dané obci exsituje převis poptávky po těchto bytech, může obec při přidělování těchto bytů požadavky selektovat a byty přidělovat pouze osobám, které vlastní byt nemají.

Opravdu záleží na podmínkách konkrétní obce, proto doporučuji, abyste se s těmito podmínkami nejprve seznámili a až poté podali žádost s potřebnou argumentací.