Pokročilý

Vlastní rádio.Jaké pomůcky a jak ho vytvořit jako normální radia?

Jak mám vytvořit svoje vlastní radio a co potřebuji k tomu? Předem děkuji za odpoved. :)

Doplňuji:
tak aby jsem tam dávala písničky atd... :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

vlastni radio jako rozhlasovy prijmac, nebo vlastni radiostanici?

pokud ma byt vysilani jen internetove, jedna z mnoha moznosti je regnout se tady http://radio.ipip.cz/

a pokud chces vysilat na rozhlasovych vlnach, pak lze 1) nechat nejakeho elektronika jednoduse postavit vysilac a vysilat nelegalne; 2) vysilat legalne, coz je komplikovane a zacina to vyrizenim si licence a vubec, zvladnout tohle sama je nerealne

Další odpovědi:

Stříbrný

Holka drahá, pryč od toho. Je to náročné, technicky (aparatura), administrativně (povolení, licence, přidělení frekvence...) i finančně.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Radius

U

Pokročilý

Radius

U nás se smí legálně vysílat na VKV FM s velmi malým výkonem do 50 nW (bez licence) a dosah je jen několik metrů. Já mám vysilač Belkin Tunecast 2, ten se dá normálně koupit a napájet ho stabilizovaným zdrojem 12V nebo ze dvou AAA baterií. Může vysílat od 88.1 do 107.9 MHz (vysílací frekvence se dá naladit) a vysílá ve stereu. Slouží k vysílání po bytě nebo v autě, kdy si přehráváme něco z MP3 přehrávače a do sluchátkového výstupu (se zásuvkou jack 3.5 mm) se zapojí tento vysílač (= transmitter). Stejná frekvence se naladí na autorádiu (VKV FM) a již to můžeme poslouchat v celém autě.

Pro vysílání je lepší vysílat na intenetu, to může poslouchat kdokoli i na větší vzdálenost.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.