Vklady v bankách jsou ze zákona pojištěné, nevíte jak je to u penzijního pojištění u penzijních fondů?

Nikde se nemužu dočist v jestli v připade nejakeho bankrotu vubec neco ze svych uspor dostanu.

Nejlepší odpověď
dudu

Na rozdíl od vkladů v bankách a třeba ve stavebních spořitelnách, vklady penzijních fondů pojištěny ze zákona být nemusejí. Proto je výběr dobrého PF s pozitivní historií a kvalitním ratingem velmi důležitý.
Ztráta vložených prostředků při špatném hospodaření fondu zde není vyloučena a k těmto neblahým událostem u nás již také došlo. Rychle odkládejte nabídky typu nemožné ihned, zázraky do tří dnů.