pusinka50

Víte, že si můžete koupit k počítači či notebooku televizi, za kterou pochopitelně nemusíte platit poplatky?

Ta věcička vypadá na pohled jako obyčejná fleshka a má ještě ve vybavení anténku a můžete na počítači či notebooku sledovat vysílání TV asi 15 programů. Prodává se i na internetu v rozmezí asi 500– 1.200 Kč.
Chci se zeptat, jestli o tom tady někdo ví a zda by mi radil zařízení koupit přes internet. anebo raději se zárukou v nějaké kamenné prodejně?

Nejlepší odpověď
huxa

objevujete Ameriku.
můžu sledovat více než 15 programů+rádia ( http://www.al­za.cz/gigabyte-gt-u7300-d173733.htm )

na internetu také máte záruku.

Další odpovědi
cochee

Prosím, a „že za to pochopitelně nemusíš platit poplaky“ ti nakukal kdo?

Mapel

Podmínkou placení poplatků není vlastnictví televize, ale sledování televize třeba na počítači.

Jikra

Než začneš navádět lidi tak si pochopitelně najdřív prostuduj zákon! viz. odkaz.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2005-348

Bedy

Všichni musíme platit 135Kč a pak si můžeme buď chytat televizi přes DVB-T (normálně přes anténu) – buď do televize nebo počítače.
Nebo můžeme koukat na televizi přes internet – Zapni.tv
Ale těch 135Kč se musí platit vždycky, když chceme koukat na televizi (a je jedno jak).
Stejné to je u rozhlasu. Máte třeba mobil s rádiem – šup už musíte paltit 45Kč, protože máte doma přístroj, který umí chytat rádio.

pusinka50

Nemusíte mě hned bičovat. Vzhledem k tomu, že se v zákoně mluví o televizním přijímači, tak jsem si dosud myslela, že se jedná skutečně o TV „bednu“, navíc tedy je ten „televizní příjem“ docela složitě vykládaný s vysvětlením použití konečného výrazu „televizní přijímač“. Prostě mi nějak nedošlo, že platím za „televizní příjem“ a nikoliv za „televizní přijímač“, omlouvám se rozhorlencům, že jsem použila slovo „pochopitelně“, nikoho jsem úmyslně nechtěla mystifikovat.

cochee

Ale tak se nečil, my to přece nemyslíme ve zlém 🙂 teda… možná… někteří 😉