Damiana

Víte, že se dá reklamovat vysvědčení?

To je tedy novinka!
Co si o tom myslíte vy?

http://tn.nova­.cz/zpravy/do­maci/nelibi-se-vam-znamky-vasich-deti-reklamujte-vysvedceni.html

Doplňuji:
Naštěstí jsem slyšela na reklamaci vysvědčení i rozumné ohlasy – Je to nesmysl, učitelka ví asi moc dobře, proč mu napařila dostatečnou, však si ji zaslouží.
Kde by byla (zbylá) autorita školy, kdyby učitelé neměli právo ani blba patřičně oznámkovat jen proto, že rodiče jsou přesvedčeni, že mají doma génia?
Zasednutí si na žáka je jistě něco jiného. Ale na co jejich dítě má nebo ne, to by snad měl poznat v také rodič, nemělo by jít jen o známku.
Btw – Pikantní by naopak bylo, kdyby rodič reklamoval výbornou, neboť na tu potomek podle jeho soudu vskutku nemá…

Nejlepší odpověď
anonym

Je fakt, že málokdo o tom vůbec věděl, ale beztak je jich ročně cca 10 v celé ČR a správný název je přezkum, reklamace je hovorová (a novinářská) verze.
Dnes je poslední den možnosti uplatnění (do 3 pracovních dnů).
Za našich školních let by nás ani nenapadlo jakkoliv pochybovat o autoritě učitelů, ale je fakt, že ještě nebyla taková masivní feminizace, bývalo to tak půl napůl ženy/muži, ale především kantoři ze staré školy byli přísní, ale spravedliví a také nebyly takové politické tlaky jako za normalizace.

Další odpovědi
Michal Kole

Je to logické, proti pokutě se taky lze odvolávat tak proč né u víza svých ratolestí.

Ale když dítě nechám přezkoušet komisí tak asi dítě bude dost nervózní + ještě tlak rodičů (nadávky typu: „neudělej mi ostudu“) tak může být známka ještě horší.

Drap

Taky se mi to nelíbí, ale plně to zapadá do dnešní koncepce výchovy. Kdo se umí ozvat a má tvrdé lokty, a hledá chyby u druhých a ne u sebe tak vítězí. Je potřeba aby mladí měli do života zažité , že draví a bezohlední jsou úspěšní.
Znám jeden statrší případ, kdy učitelka přišla za ředitelem, /týkalo se to nějakých vyrovnávacích zkoušek na SŠ/ s dotazem, že student nejde z ničeho přezkoušet, perotože neumí vůbec nic. Odpověď ředitele byla : Udělej to jak chceš, ale udělat to musí. Spíše seženu učitele matematiky, než dalšího žáka.

Jájá...

Já si mylím, že je dobře, že jde známku „reklamovat.“ Na koho si profesor zasedne, tak ten si to u přezkoušení před komisí oparví, kdo má 5 zaslouženě, tomu ani přezkoušení nepomůže a možná si jeho rodiče leccos uvědomí.

verka

Nepovažuji to za správné, jsou přece schůzky a konzultační hodiny, kde se dovím předem, jak to s dítětem vypadá. Mám dost času na řešení problému. Škola ovšem ztratila autoritu a učitelé také. Boj kantora se zákony a názory některých rodičů je únavný. Nikdo se tím raději nebude zabývat, přišel by totiž o místo. V době, kdy škola bojuje o každého žáka, se musí řídit heslem ,,chytřejší ustoupí".