fcoop

Víte,že pes jitrničku sežral,docela maličkou? Evidentně nepřející kuchař ho praštil paličkou.Nevíte,jak to dopadlo?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Tato písnička neskončí, dokud nebudete chtít – stále se opakuje:

Pes jitrničku sežral docela maličkou, viděl ho při tom kuchař, praštil ho paličkou, plakali všichni psové, kopali mu hrob, na desce mramorové byl nápis těchto slov: Pes jitrničku …

Další odpovědi
Deli

Ano

Dopadlo to bledě a zpívá se to pořád dokola, jak píše Kerberus. Zpívala mi to mamka, když jsem byla malá – a mně bylo toho psa vždycky líto 🙂

tom004

Ano

Vím.Se psem je to jasné.S písničkou je to stejné,jako s tou,ve které měl Lojza nabrousit sekerku.

quentos

Ano

to měl ten českej ještě docela kliku, v originální (německé) verzi ho totiž kuchař „rozmlátí lžící na kaši“ („… dann nimmt der Koch ein Löffel / und schlägt den Hund zu Brei.“)

anonym

Ano

A podobná je i písnička od Maxim Turbulenc…Deset malých černoušků mělo rádo med,
jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět.
Devět Malých černoušků mělo rádo rum,
jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum.
Osum malých černoušků stavělo si dům,
jeden spadl do malty , zbylo jich sedm.
Sedm malých černoušků šlo na medvěda,
medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva.
Dva malí černoušci pajdají světem,
jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden.
Jeden malý černoušek vzal si černošku,
a ti měli spolu zas deset černoušků.
Deset malých černoušků mělo rádo med,
jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět.
Devět Malých černoušků mělo rádo rum,
jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum.
Osum malých černoušků stavělo si dům,
jeden spadnul do malty, zbylo jich sedm.
Sedm malých černoušků šlo na medvěda,
medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva.
Dva malí černoušci pajdají světem,
jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden.
Jeden malý černoušek vzal si černošku,
a ti měli spolu zas deset černoušků.

A tak to můžete zpívat stále dokola.

Mimichodem..pěkná písnička..zde je odkaz http://www.you­tube.com/watch?v=yh6SZSf­0xTI

baghira

Ano

quentos

*den Löffel tam má bejt, omluva za chybu

quentos

… ale zas je fakt, že v něm. verzi šlo „jen“ o vejce ;{)>