irij

Víte,že mebelova páska je malé kouzlo?

Víte že když začnete středem mebelovy pásky opisovat tužkou čáru a ukončíte ji právě tehdy, až se spojí konec a začátek, bude tato čára opsána po obou stranách pásky? Zkuste to.pokud to nevyjde , neumíte udělat mebelovu pásku.
Doplňuji:
Ano, ale kolečko(kruh) namánikdy žádný konec a začátek. Spíš půjde o te, že plynule přecházíme z rubukolečka (pásky) na líc a zpět

Nejlepší odpověď
Fun1k

Ano, je to zábavné, ale není Mebelova, ale Möbiova :)

Další odpovědi
Mili @

Tohle jsem psala před chvílí na tvou otázku:

KDYŽ VEZMETE PRUH PAPÍRU, OTOČÍTE JEDEN KONEC A SLEPÍTE – pak vznikne kolečko bez konce a a začátku.....
a z toho plyne – že opravdu tužkou budeš jezdit pořád kolem dokola…
Doplňuji:
no, já bych řekla, že u tohohle kolečka není ani rub ani líc – nedá se to prostě určit.....

anonym

http://www.go­ogle.cz/images?cli­ent=qsb-win&rlz=1R3GP­EA_csCZ378CZ3­86&hl=cs&q=M%C3%B6bi­ova+p%C3%A1sk­a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&e­i=tlftTPKPN4KfOq­va0Gg&sa=X&oi=i­mage_result_grou­p&ct=title&res­num=3&ved=0CDwQsAQ­wAg&biw=1242&bih=690

irij

FUN1K má pravdu co se týe jména.
jinak fakt nemá rub a líc, je to trojrozměrně uzavřený dvourozměrný prostor

Mili @

jasně, mi se to hned nezdálo… 🙂