Víte že , když Alexander Graham Bell vynalezl telefon, …

… měl již dva zmeškané hovory od Járy Cimrmana ?
Doplňuji:
Já jsem, Cimrmanův hajdalák! 😁

Nejlepší odpověď
anonym

Tohle teda nevím.Taky sis zkoušel „Jarmaru“ na seznamu?Já vyšla z testu jako odřiuch.
Doplňuji:
No,tak kdo dopadl líp?Hajdalák,taky asi nebude nic moc,že?

Další odpovědi
led

Verím tomu, Jára Cimrman bol vždy najmenej dva kroky pred ostatnými objaviteľmi.
Nebol to náhodou jeho vynález tento telefon: 2 plechovky spojené niťou? Musela byť napnutá a keď sa do jednej hovorilo, v druhej to bolo počuť. Vy starší, určite si na to spomínate.
:)

arygnoc

tak proto měl jára obsazeno!

Drap

Tak to jsem netušil. Jára se mi ani slovem nezmínil že Bellovi volal.

anonym

barbakan se svými bommoty a vtipy zábavný jako vždy :)

anonym

V Jungmannově slovníku se píše, že hajdalák byla přezdívka pro sladovnické pomocníky, chasu nebo pasáky dobytka, kteří přicházeli z jiných vesnic za prací. Protože konali práci nekvalifikovanou, často sezonní, nezůstávali na jednom místě trvale, ale táhli – toulali se – od vesnice k vesnici. Jejich celý majetek tvořil ranec na zádech a v něm chleba, tvarůžkové homolky a tabák."