Avatar uživatele
anonym

Víte že jste vlastník auta nemusíte vědět. Jak je to s půjčkami na vaše rodné číslo?

Příklad. Je na mě přepsáno vlastnictví vozu na základě znalosti mého rodného čísla a jména. O tom, že vlastním takové auto se mohu dozvědět až s dopravní nehodou. Takových případů je málo. Ale zákon povoluje přepsat vlastníka na někoho jiného, aniž by o tom ten jiný měl ponětí. Ale jak je to s ostatními věcmi jako jsou půjčky, nebo nějaké zprostředkování peněžních služeb? Dokážete si jako obyčejní pracující slušní občané představit, že Vaše osobní údaje mohou být zneužity a Vy se dostáváte do pozice dlužníka? Otázka: Umožňuje nějaká mezera v zákoně vzít si půjčku nebo hypotéku na jiné jméno, třeba i nelegálně, to značí přes známosti, aniž by se to ten, kterého data byla zneužita dozvěděl? Třeba vím, že se někde mohu informovat o tom, kolik aut na mě někdo ‚přepsal‘. Ale nevím, jestli je taková možnost u těch horších případů jako jsou půjčky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4443 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

K Novákům zavítal exekutor. Při zabavování majetku se z vedlejších dveří vykloní sousedka a volá: „Nezapomeňte jim vzít ty housle!”

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Určitě, takových nelegálních možností je spousta. Zde samozřejmě o nih nelze z pochopitelných důvodů psát. Toto se za jistých okolností může stát, že se o půjčce dozvíš až od exekutora.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

myslím, že u půjčky toto možné není všechny banky a spořitelny požadují od klienta předložení občanského průkazu a podpis, který je na OP..

u aut je to možné..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mosoj: protože je po ránu, tak mi chvilku trvalo, než jsem to pochopil. Když mi to docvaklo, tak jsem málem spadnul ze židle. Dík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Stačí kopie Vašeho občanského průkazu ze dvou stran a dobrý padělatel a problémy jsou na světě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

anonyme, možné je všechno.
A převodem vozidla na Vás… to se dělá velice často, ale jen již do příštího roku. Snad již dodělají novelu 56…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek