Víte že jste vlastník auta nemusíte vědět. Jak je to s půjčkami na vaše rodné číslo?

Příklad. Je na mě přepsáno vlastnictví vozu na základě znalosti mého rodného čísla a jména. O tom, že vlastním takové auto se mohu dozvědět až s dopravní nehodou. Takových případů je málo. Ale zákon povoluje přepsat vlastníka na někoho jiného, aniž by o tom ten jiný měl ponětí. Ale jak je to s ostatními věcmi jako jsou půjčky, nebo nějaké zprostředkování peněžních služeb? Dokážete si jako obyčejní pracující slušní občané představit, že Vaše osobní údaje mohou být zneužity a Vy se dostáváte do pozice dlužníka? Otázka: Umožňuje nějaká mezera v zákoně vzít si půjčku nebo hypotéku na jiné jméno, třeba i nelegálně, to značí přes známosti, aniž by se to ten, kterého data byla zneužita dozvěděl? Třeba vím, že se někde mohu informovat o tom, kolik aut na mě někdo 'přepsal'. Ale nevím, jestli je taková možnost u těch horších případů jako jsou půjčky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

K Novákům zavítal exekutor. Při zabavování majetku se z vedlejších dveří vykloní sousedka a volá: „Nezapomeňte jim vzít ty housle!”

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě, takových nelegálních možností je spousta. Zde samozřejmě o nih nelze z pochopitelných důvodů psát. Toto se za jistých okolností může stát, že se o půjčce dozvíš až od exekutora.

Zlatý

myslím, že u půjčky toto možné není všechny banky a spořitelny požadují od klienta předložení občanského průkazu a podpis, který je na OP..

u aut je to možné..

Mosoj: protože je po ránu, tak mi chvilku trvalo, než jsem to pochopil. Když mi to docvaklo, tak jsem málem spadnul ze židle. Dík

Zlatý

Stačí kopie Vašeho občanského průkazu ze dvou stran a dobrý padělatel a problémy jsou na světě.

Stříbrný

anonyme, možné je všechno.
A převodem vozidla na Vás.... to se dělá velice často, ale jen již do příštího roku. Snad již dodělají novelu 56...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.