Víte že jste vlastník auta nemusíte vědět. Jak je to s půjčkami na vaše rodné číslo?

Příklad. Je na mě přepsáno vlastnictví vozu na základě znalosti mého rodného čísla a jména. O tom, že vlastním takové auto se mohu dozvědět až s dopravní nehodou. Takových případů je málo. Ale zákon povoluje přepsat vlastníka na někoho jiného, aniž by o tom ten jiný měl ponětí. Ale jak je to s ostatními věcmi jako jsou půjčky, nebo nějaké zprostředkování peněžních služeb? Dokážete si jako obyčejní pracující slušní občané představit, že Vaše osobní údaje mohou být zneužity a Vy se dostáváte do pozice dlužníka? Otázka: Umožňuje nějaká mezera v zákoně vzít si půjčku nebo hypotéku na jiné jméno, třeba i nelegálně, to značí přes známosti, aniž by se to ten, kterého data byla zneužita dozvěděl? Třeba vím, že se někde mohu informovat o tom, kolik aut na mě někdo ‚přepsal‘. Ale nevím, jestli je taková možnost u těch horších případů jako jsou půjčky.

Nejlepší odpověď
mosoj

K Novákům zavítal exekutor. Při zabavování majetku se z vedlejších dveří vykloní sousedka a volá: „Nezapomeňte jim vzít ty housle!”

Další odpovědi
Drap

Určitě, takových nelegálních možností je spousta. Zde samozřejmě o nih nelze z pochopitelných důvodů psát. Toto se za jistých okolností může stát, že se o půjčce dozvíš až od exekutora.

briketka10

myslím, že u půjčky toto možné není všechny banky a spořitelny požadují od klienta předložení občanského průkazu a podpis, který je na OP..

u aut je to možné..

anonym

Mosoj: protože je po ránu, tak mi chvilku trvalo, než jsem to pochopil. Když mi to docvaklo, tak jsem málem spadnul ze židle. Dík

Michal Kole

Stačí kopie Vašeho občanského průkazu ze dvou stran a dobrý padělatel a problémy jsou na světě.

cukrar

anonyme, možné je všechno.
A převodem vozidla na Vás… to se dělá velice často, ale jen již do příštího roku. Snad již dodělají novelu 56…