stana73

Víte,že je dneska superúplněk? Právě dneska je Měsíc v úplňku nejblíž Zemi.Jaký to má na vás vliv?

Původně to mělo mít katastrofální následky třeba v podobě velkých přílivů. http://www.no­vinky.cz/clanek/228116-v-sobotu-bude-nejvetsi-a-nejjasnejsi-uplnek-za-dvacet-let.html

Nejlepší odpověď
arygnoc

jj, vím.

ten darebák má na mě totálně zdrcující vlyv (nespavost, migréna).
Nejradši bych ho prodal na obrubníky.

No jo, ale to by zase chyběl vlkodlakům a romantickým milencům (no jo, bejvávalo), tak radši ať tam je, já to vydržim.

A to s těma přílivama je hloupost.
Existuje tzv. superpříliv, který je o dost vyšší. Vykytuje se, když je měsíc v novu – Slunce a Měsíc společně působí svou přítažlivostí na vodní masy a příliv je větší.

Další odpovědi
poa.li

Bývám podrážděný a nemohu spát, ale rád se na něj dívám…

hanulka11

Začátkem týdne jsem to četla, že nás to čeká, ale večer jsem ulehla a spala jsem jak zabitá, takže na mě úplněk nijak nepůsobil.

coco

Tak já,když si dám alkohol při úplňku,tak stačí fakt málo a jsem zmatlaná…:)

GM

Bohudík mám celý víkend noční, ve dne se při úplňku aspoň trochu vyspím, v noci ne.

Salvaje

Coco:
Tak proto se mi po jedné a půl skleničce vína tak točila hlava… Úplněk za to může… :)

A jinak, přítel trpěl nespavostí, já teda ne, spala jsem jak miminko :) To asi to víno :)