Avatar uživatele
stana73

Víte,že je dneska superúplněk? Právě dneska je Měsíc v úplňku nejblíž Zemi.Jaký to má na vás vliv?

Původně to mělo mít katastrofální následky třeba v podobě velkých přílivů. http://www.no­vinky.cz/clanek/228116-v-sobotu-bude-nejvetsi-a-nejjasnejsi-uplnek-za-dvacet-let.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4786 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

jj, vím.

ten darebák má na mě totálně zdrcující vlyv (nespavost, migréna).
Nejradši bych ho prodal na obrubníky.

No jo, ale to by zase chyběl vlkodlakům a romantickým milencům (no jo, bejvávalo), tak radši ať tam je, já to vydržim.

A to s těma přílivama je hloupost.
Existuje tzv. superpříliv, který je o dost vyšší. Vykytuje se, když je měsíc v novu – Slunce a Měsíc společně působí svou přítažlivostí na vodní masy a příliv je větší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Bývám podrážděný a nemohu spát, ale rád se na něj dívám…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Začátkem týdne jsem to četla, že nás to čeká, ale večer jsem ulehla a spala jsem jak zabitá, takže na mě úplněk nijak nepůsobil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
coco

Tak já,když si dám alkohol při úplňku,tak stačí fakt málo a jsem zmatlaná…:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Bohudík mám celý víkend noční, ve dne se při úplňku aspoň trochu vyspím, v noci ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Coco:
Tak proto se mi po jedné a půl skleničce vína tak točila hlava… Úplněk za to může… :)

A jinak, přítel trpěl nespavostí, já teda ne, spala jsem jak miminko :) To asi to víno :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek