Vseznalek88

Víte že existuje WIKIPEDIA a GOOGLE?

Přijde mi že většina lidí tady to fakt netuší. Polovina otázek tady je na WIKI zodpovězena naprosto sofistikovaně.
Druhá polovina otázek tady jsou bláboly. Odpovědi na všechny otázky jsou v 90% bláboly – toť platí i o mých odpovědích, samosebou..
Doplňuji:

  1. rozhodně nemám více profilů a nepovažuji se ani za potížistu
  2. Vím že na všechno na googlu odpověď nenajdeš. Chápu otázky typu: Doporučte mi nějaký dobrý film ( i když na to je tady CSFD.CZ)

Pak chápu anketní otázky " „co si myslíte o…?“ „Už jste někdy močili do trafo stanice?“ a podobně… Chápu i dotazy na pomoc s překladem.
Nicméně lidé tady pokládají uplně triviální dotazy, které jsou běžně dostupné na internetu. Jedna věc je, že tady pak tak trochu zabírají místo, ale to není problém. větší problém vidím v tom, že velice často dostávají nepřesné, zkreslené a nebo zcela mylné informace.....

Nejlepší odpověď
quentos

Wikipedii tvoří lid a lid se často mýlí. (Nemýlí se akorát všeználkové, že ano.) Wikipedie tedy nemá se „sofistikovaností“ společného naprosto nic. Je sofistikovaná zhruba jako tato otázka. Jinak, když se vám tady nelíbí, běžte si urážet někoho jiného někam jinam, my tady o to nestojíme.

Další odpovědi
www

Faakt? No to jsou mi věci! 😁
Ale vážně. Oni to většinou ví, ale buď jsou líní hledat, chtějí se ukázat svými znalostmi, atd. Jiní zase neumí používat klíčová slova, lépe řečeno neumí je zvolit. Ono přemýšlení asi některé uživatelé asi bolí 😁.
V některých věcech neví Wiki sice vše, jenže těchto otázek je zde stejně minimum.

bolak

Tato otázka byla homologována jako blábol.

…další…

anonym

v plno věcech ti slovníky, poučky, encyklopedie a jiné sofistikované nástroje nepomůžou, jen lidé
Doplňuji:
proč v kategorii zvířat?

lenisek01234

Takt to ví asi každý, ale tady máš názory lidí :) třeba které něco zkusily které už mají s něčím zkušenosti tak ti poradí nevím jeslti by mi vyšlo na wikipedii :D třeba kdybych tam zadala kam se prokopu jestli že začnu kopat v USA ? proto to tady asi je ne!

arygnoc

a tiež to blábol (polovičný) je.
Neverím ani jednému a wikipedii už vôbec nie.
Ale ako zdroj hľadania MOŽNÝCH odpovedí odporúčam.

niekde treba začať.

anonym

Všeználku, víme. A někteří se tam nepodívají ani za nic. A když někdo odkáže na strejdu Googla nebo tetu Wiki, nebo nejdej Bože na lištu (modrá – šedá), tak je tu málem za anarchistu.
Takže pokračujme v blábolech a těšme se, že je tu někdo bude statečně mazat.
Doplňuji:
Kategorie je fakt trochu mimo. To má Česílko pravdu.
Ale pokud jde o potížistu, tak toho bych s přehledem zkousla. Ono je to v tom případě o tom, že tu jsou minimálně dva tábory:

  1. potížisté, kteří se snaží druhou skupinu přimět dohledat si dostupné informace bez zbytečného kladení otázky
  2. lenoši, flinkové a ulejváci, kteří se budou vždy nesmyslně bránit cokoliv udělat a neuznají, že jediné, co je vedlo k položení stupidní otázky je jejich vlastní „zdechlost“

Potom je tu ještě další skupina, která tento systém uplatňuje a obhajuje kvůli sbírání bodů. A to za sebevětší krávovinu. Stačí se na ty dotazy podívat a mrknout, jak byly bodovány a co vlastně bylo bodováno. Taková prostoduchost bolí.
A zase musím dát za pravdu těm, co tento způsob odsuzují.

Mihaal11

Nepovídej, ty bláho co to je ta wikipedia a google? :D .. Víš, někdy ti nepomůžou, protože potřebuješ radu od lidí, kteří v tom mají praxi nebo měli stejný problém a třeba ti poraďí něco navíc a nebo úplně jinak a líp než ta tvoje wikina a google.. ;)

ten který je

Další z potížistů kteří mají více profilů a chtějí tu dělat dusno…