mosoj

Víte, že dnes v noci bylo u nás zemětřesení ?

2012 se blíží.

http://www.emsc-csem.org/#2
Doplňuji:
Síla je úměrná tomu kolečku a pod obrázkem je stupnice a je to již v krátké době podruhé.

Nejlepší odpověď
sejtanka

Že by to bylo tím výbuchem chemičky v Chropyňi?Ne­vím,bydlím jen pár kilometrů od Chropyně a otřesy jsem nezaznamenala,takže tím to nebude.Myslím,že lidi dělají nafouklou bublinu už i z „bouřky“.

Další odpovědi
Dom Tailor

Teď nevim jestli loni nebo předloni, tady u nás na Karlovarsku bylo docela silné zemětřesení, poničilo to několik domů, ale řek bych že Japonci by se tomu vysmáli…
A co se týče 2012, možná že nic nebude, možná že jo a když jo, tak už s tim stejně nic nezmůžem, tak proč se tim zdržovat…

coco

No já bydlím pod jednou vyhaslou sopkou (naprosto vážně) a další tří jsou v okruhu asi 30ti km.Ale kromě naší pošahané sousedky tady žádná seismická činnost nebyla zaznamenána…A co se týče 21.12.2012: berme to z té lepší stránky – ušetříme za dárky,žádný stres z Vánoc a budu mít důvod se konečně pořádně zchlastat.Protože střízlivou mě nedostanou!:)

Marunka2

No jistě že nevím, ale ani mne to nepřekvapilo. Dívala jsem se na ten odkaz, píší Ostrava, Havířov, nevím jaké intenzity. Ale zřejmě to nebylo nijak silné a předpokládám, že lehkých zeměotřesů 🙂 je v ČR vícero. Koneckonců jak vznikly všechny kontinety – vulkanickou činností, proč má ČR takový reliéf? Vždyť je to tu spousta „vyhaslých“ sopek. Byl o tom díl v pořadu Planeta Věda. Takže žádná panika, stane se, co se má stát, ale určitě se nebojím roku 2012 😉.

dědapetr

Tady je tolik politických otřesů že jedno zemětřesení se tady v tom množství stratí.

ten který je

Nezaznamenal jsem nic,jednak jsem spal a jednak si myslím že takový stupen zaznamenají jen přístroje.Pamatuji si ovšem zemětřesení v druhé půlce 70 let kdy se přivírali a otevírali dveře,které i bouchali o futra.

roxy52

Jo bylo u nás.Soused se v noci vrátil s mejdanu,měl sebou partičku kamarádů a slavili dál.Takže zemětřesení po celém baráku,a to až do rána.