Víte že dnes je výročí položení kamene Nového města pražského?

Otec vlasti Karel IV položil základní před 667 lety kámen Nového města pražského 26. 3. 1348
Víte ,kde to přesně bylo?

Nejlepší odpověď
led

Ako ten čas letí len nedávno "Karel IV. vlastnoručně položil v březnu
roku 1348 základní kámen na Botiči, nedaleko Ostričilového náměstí k hradbám Nového Města pražského, což připomíná pamětní deska připevněná na hradební zdi. "
z Náuční stezky Prahou 2 http://www.pra­ha2.cz/file/M9k1/Nau­cna-stezka-2-final.pdf

Další odpovědi
Emefej

Nevím, jsem sice dost starý, ale na tohle si napamatuji.