annas

Víte, že 8. 9. se slaví Mezinárodní den gramotnosti? Jakým způsobem ho lze slavit?

Jak chápete pojmy: gramotnost funkční, informační, technickou a počítačovou?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím , že vhodná oslava by byla něco pěkného si třeba přečíst.
Funkčí -chápu tak, že umím psát a číst
Informační – dokáži sbírat informace z textu kterýčtu a dokáži si najít i vhodný text
Technickou – dokáži se orientovat i v technických textech a v technické dokumentaci/ výkresy a pod /
Počítačovou – dokáži spolehlivě, uživatelsky ovládat PC , přijímat a odesílat poštu, psát texty, tvořit jednoduché grafy, vkládat částijiných textů, orientovat se na internetu

Další odpovědi
dědapetr

Chápu pojmy: gramotnost funkční, informační, technickou a počítačovou,že známe z každé něco pro vlastní potřebu a nemusíme být hned v dané gramotnosti profesionál.Slavit to může každý po svém,způsobů je mnoho.

eLx

Myslim, že k oslavě tohodle dnu stačí prostý uvědomění, že je fajn, mít možnost se vzdělávat, mít přístup k více zdrojům informací, možnost je sdílet s miliardama dalších lidí z celýho světa… :)

Kdybych chtěl osobně přispět, asi bych šel někam do knihovny/kavárny a snažil se bavit s lidma o literatuře, o tý, která stojí za to číst, kterou jsem přečet a něco mi dala… však víte jak to myslim. Dát jim trochu toho, co jim škola nedá.

fcoop

Jsi spokojený(á)?