terry

Víte, že 50-iny budete s největší pravděpodobností slavit ve stejný den, ve který jste se narodili?

Třeba já budu stavit v sobotu, kamarádka v úterý.
Doplňuji:
Já na to nepřišla, to ta kamarádka, co slavila v úterý 50 🙂. Tak jsem se pak podívala, kdy to vychází mě.
A mýmu mužskýmu to vychází o 1 den posunuté, narodil se v přestupném roce.

Nejlepší odpověď
anonym

Koukám,že to platí!Prolezla jsem starší diáře na který den vycházely moje tehdejší 50 a ověřila den narození,obijí je úterý. A jak jsi na to přišla nebo odkud jsi to čerpala? Fakt mě to pobavilo!!! :D

Další odpovědi
quentos

Zajímavé, je to pravda, já se narodil v pátek a padesátiny připadají skutečně zase na pátek. Ale mám ještě 22 let čas :{))>

briketka10

u mě to je jinak narodila jsem se v úterý a padesátiny budu slavit v pondělí ☹
za 3 roky..
Doplňuji:
http://traffic­planet.com/ca­lendar/1-trafficplanet-calendar/03-2012
počítala jsem si to podle tohoto kalendáře..

Drap

Terry, láíbí se mi tvoje otázky, vážím si tvých odpovědí, ale v tomto případě si střelila uplně vedle.
Zdůvodnění: Nevím to a ani vědět nebudu, padesátiny jsem již dávno oslavil a který to bylo den si určitě nevzpomenu .A abych to hledal, tak to nestojí za to.
Doplňuji:
Doplnění, ve stejný den budeme slavit také sté narozeniny...­..stopadesáté a tak dále.........­.......

anonym

Ahoj, Terry.
Tak jsem si na netu vyhledala dvoje tabulky, jak se dopočítat dne, kdy jsem oslavila padesátiny a vyšla mi v obou případech sobota. Jenže já se narodila v neděli. Takže u mne to nesedí.
Nicméně to bylo dobré procvičení. Díky.

anonym

Rád bych je slavil třeba i 30 února,ale hold už mám více než padesát let!

honza19hk

a na to jsi přišla až te´d.každíé narozeniny jsou stejné jako den kdy ses narodila. pokud se toho dotyčný dožije tak je bude slavit ve stejný den.(datum)

avel3

Ahoj terry.
Tak jsem si to hodil do počítače a zjistil jsem, že shoda je nasledovní:
První rok po přestupném roce je shoda 0.
Druhý rok je shoda od 1.3. do 31.12. (306 dní)
Třetí rok je shoda celý rok (365 dní)
Čtvrtý (přestupní) rok je shoda od 1.1. do 28.2 (59 dni)
Celkem dní je 1461 a dnů se shodou je 730, co činí 49,9658 %.
Takže s největší pravděpodobností nebudeme slavit ve stejný den, ve kterém jsme se narodili.
Tolik počtů.....
Ale jestli jsme se narodili v sobotu, tak nejspíš ten den dodržíme i kdyby to nebyl zrovna ten datum. :)))) a budeš mít pravdu !! ;)
Doplňuji:
to briketka10
jsem na tom úplně stejně. narozen v úterý 1965 (první den po přesupném roce) , padesátiny za 3 roky v pondělí.. ale slavit budu stejně v sobotu. =)))))

briketka10

zas nemůžu dávat hvězdičky doprčic !!

hanulka11

a já už je slavit sakra nebudu…to je tedy průšvih......