salsa verde

Víte za co dostal Nobelovu cenu Jára Cimrman?

Nejlepší odpověď
annas

„Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá,“ prohlásil J. Cimrman.
Možná se sám navrhl, „protože byl neuvěřitelně talentovaný jedinec, jehož význam a hlavně ona nezvyklá šíře zájmů by se daly přirovnat snad jen k osobnosti Leonarda da Vinci – a to ještě těžko…“

Při vší své skromnosti by po ceně určitě netoužil … Tudy ne, přátelé, tudy cesta nevede… Určitě mu stačí, že byl navržen do ankety Největší Čech, ale vyřazen. Příště tam možná bude vedle Křemílka a Mochomůrky…

Osoba, která neexistovala, ale přesto žije. Cimrman nás všechny přežije. Tedy, kdo ví!!!

Doplňuji:
Podle článku Objev Cimrmanovy pozůstalosti
http://cimrman­.chytrak.cz/zo­braz.php?co=se­minar&ktery=ob­jev

Další odpovědi
9 řemesel

Ano, to vím velice dobře.Pan Cimrman,mimochodem bydlící v naší ulici o 2 domech,leč ne můj soused,krmil slepici hranatým zrním,choval ji v hranaté bedně,a ona mu začala snášet hranatá eurovejce;to se líbilo Bruselu a navrhli ho na Nobelovku.Proto o tom u nás tolik lidí neví.Ale ta úspora se nelíbila papírnám,jejich polovojenské komando k Járovi vtrhlo a na místě slepici zničilo sežráním.

nabubindes

ať dělám co dělám nějak se nemohu upamatovat, řekl bych že tuto cenu nikdy nezískal. NECHÁM SE POUČIT!

iceT

Myslim,ze Jara Cimrman snad ani nikdy neexistoval.

rybíz

Jára Cimrman nikdy neexistoval, ale jako fikční postava mohl dostat Nobelovu cenu, ale nikde jsem o tom zmínku nenašel.

Eurydike

Nebylo to za dvoudílné plavky? 🙂