Avatar uživatele
salsa verde

Víte za co dostal Nobelovu cenu Jára Cimrman?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, 9 řemesel, nabubindes před 4933 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

„Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá,“ prohlásil J. Cimrman.
Možná se sám navrhl, „protože byl neuvěřitelně talentovaný jedinec, jehož význam a hlavně ona nezvyklá šíře zájmů by se daly přirovnat snad jen k osobnosti Leonarda da Vinci – a to ještě těžko…“

Při vší své skromnosti by po ceně určitě netoužil … Tudy ne, přátelé, tudy cesta nevede… Určitě mu stačí, že byl navržen do ankety Největší Čech, ale vyřazen. Příště tam možná bude vedle Křemílka a Mochomůrky…

Osoba, která neexistovala, ale přesto žije. Cimrman nás všechny přežije. Tedy, kdo ví!!!

Doplňuji:
Podle článku Objev Cimrmanovy pozůstalosti
http://cimrman­.chytrak.cz/zo­braz.php?co=se­minar&ktery=ob­jev

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
9 řemesel

Ano, to vím velice dobře.Pan Cimrman,mimochodem bydlící v naší ulici o 2 domech,leč ne můj soused,krmil slepici hranatým zrním,choval ji v hranaté bedně,a ona mu začala snášet hranatá eurovejce;to se líbilo Bruselu a navrhli ho na Nobelovku.Proto o tom u nás tolik lidí neví.Ale ta úspora se nelíbila papírnám,jejich polovojenské komando k Járovi vtrhlo a na místě slepici zničilo sežráním.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nabubindes

ať dělám co dělám nějak se nemohu upamatovat, řekl bych že tuto cenu nikdy nezískal. NECHÁM SE POUČIT!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Myslim,ze Jara Cimrman snad ani nikdy neexistoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Jára Cimrman nikdy neexistoval, ale jako fikční postava mohl dostat Nobelovu cenu, ale nikde jsem o tom zmínku nenašel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Eurydike

Nebylo to za dvoudílné plavky? 🙂

před 4902 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek