Gwen

Víte rasu, jak se jmenoval a odkud byl kůň – model sochaře Kafky pro koně Jana Žižky (Památník na Vítkově v Praze)?

Doplňuji:
(já jsem to pracně posháněla na více místech. Pokud to tady někdo nenapíše, ochotně to zájemcům pošlu mailem. Adresa x2y@seznam.cz)

Odpovědi
Miroslavst

kůň-model byl vybrán ze státních hřebčinců

Di.

Šlo o norického ryzého hřebce Thesea z tlumačovského chovu. Jako model pro sochu sv. Václava stál 7 letý hřebec Arda, šlo o koně z majetku armády a tuším, že to byl Kladrubský vraník.