bokksa

Víte prosí někdo jak postupovat? jsem od 1.3. ve skušební lhůtě a chci rozvázat prac. poměr. Platí 3 měsíční lhůta zaměs

Rozvázání prac. poměru.

Nejlepší odpověď
fablen

můžete odejít ještě během zkušební doby – oznamte písemně zaměstnavateli, že končíte pracovní poměr ve zkušební době k datu… (kterýkoliv den během zkušební doby), 2 měsíční lhůtu by bylo nutné dodržet pokud by již zkušební doba skončila (pokud zaměstnavatel nemá ve vnitřních předpisech určenou delší výpovědní lhůtu)

Další odpovědi
jmhad

kdykoliv a na hodinu.Ta zkušební lhůta je právě k takovému účelu ustanovena.Buď ty nebo zaměstnavatel během té doby mají možnost poznat, zda jim daná práce či takový pracovník vyhovuje a při poznání,že trefili kozla, mají možnost hned ten pokus skončit a netrápit se. Že toho někteří zaměstnavatelé zneužívají,to už je jiná věc.

Sůwa

Od 1.3.2012 ? Tak to jsi moc dlouho nevydržel, pokud jsi nepracoval v sobotu, tak jsou to pouhé dva pracovní dny. Nejspíš máš spoustu jiných nabídek, to by ti mohli někteří závidět. Můžeš odejít ihned, ale rozhodně nepočítej s nějakou výplatou a o zápočtový list taky snad ani nežádej. V pondělí tam zavolej, že už nepřijdeš a hotovo.
Doplňuji:
pro Dr. Axl – moje odpověď je na podobné úrovni jako dotaz, tedy v obecné rovině. Odpovědi nejsou právní poradna a radí zde pouze laická veřejnost. Po zadání do vyhledávače na seznamu jsem našla toto :
http://vypoved-vzor.cz/vypoved-pracovniho-pomeru-ve-zkusebni-dobe-zamestnancem-vzor/
, jenže to si mohl tazatel najít sám. S rozvázáním pracovního poměru ve zkušební době pouhým telefonickým sdělením jsem se setkala víckrát a žádné sankce z toho neplynuly. Po dvou dnech těžko bude mít pracovní smlouvu, ale to uvedeno není.
Prosila bych podobná napomenutí do diskuze, od toho tady je, případně na osobní adresu. Děkuji.

anonym

Doplním jen správnou odpověď od fabien, obvyklá lhůta pro obě strany při ukončení PP ve zkušební lhůtě, bývá 2 dny před datem ukončení.
ad suwa, chápu emotivní dojem, ale tady se jedná o závaznou právní rubriku a ne o názorové fórum.

  1. Takže písemná dohoda se ukončuje či doplňuje opět písemnou formou.
  2. Při neznalosti situace se může jednat i o stav, kdy zaměstnavatel zásadně nedodržel deklarované podmínky při uzavírání smlouvy, které mohou mít rysy zneužívání prac. síly a stávajícího převisu v nezaměstnanosti. Čili osobní dojem nemusí být objektivní, nikde nejsou uvedeny bližší okolnosti.
  3. Kromě ZL, by pouhé telefonické oznámení mohlo mít za následek neprůkazný způsob rozvázání PP, a tedy i případné riziko dalších sankcí za absence, náhradu škody za provozní komplikace a další možné dopady.

(Nemluvě o možném výpadku v odpracovaných dnech a tedy následném doplatku všech povinných pojištění).

Resumé! Znovu apeluji, važte svá slova právě v těchto rubrikách, kde můžete chybnými radami vážně poškodit tazatele!

anonym

Můj komentář byl obecný, proto jsem jej uvedl i pro ostatní, nemusíš to brát až tak osobně.
Jenže se mýlíš hned na dvakrát:

  1. Pracovní smlouva dle Zákoníku práce musí být uzavřena před prvním nástupem do práce, jinak např. pojišťovna odmítla plnit při pracovním úrazu a jiném zádrhelu.
  2. Pokud jsi sama zažila telefonickou výpověď, neznamená to ještě, že je to právně čistý postup. Stejně jako nebudu dávat fůru dnešních nešvarů za vzor.

Také jsem zažil třeba zloděje, ale nepovažuji to za normální, natož správné.

  1. Sice to není právní poradna, ale na rozdíl od portálu, odkud jsi přišla a kde nebyla rubrika Právo a zákony, tady musí provozovatel respektovat platnou právní úpravu a proto má v pravidlech klauzuli, jíž se každý při registraci zavazuje dodržovat, cituji:

Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.
Dále provozovatel v podmínkách uvádí, že nezodpovídá za nezákonné projevy uživatelů, ovšem v případě vzniku žalovatelných škod pro tazatele, je povinen uvést identifikaci hřešícího respondenta.
Bohužel už se tu stalo, že tazatel byl poškozen špatnou radou a bylo do docela prekérní. Tam už nějaká omluva admini nic nespraví, když je pozdě.
Jenže někteří si to nedokáží vzít k srdci.