flodur

víte proč se vír vody točí pořád na stejnou stranu?

Nejlepší odpověď
PostApMan

V jednom seriálu (jehož jméno jsem už zapomněl) to popsali asi takto:
Má to spojistost s magnetickým polem Země a s vlivem jeho siločar. Na severní polokouli se ten vodní vír točí doprava, na jižní polokouli zase doleva.

Další odpovědi
cukrar

gravitace

Fred

Jde jednoduse o to, ze se Zeme otaci – podle toho se pak zatoci ten vir.
Z toho plyne, ze na kazde polokouli Zeme se bude otacet na jinou stranu.