DDarent

Víte proč se ,,písmenkoví'' klávesnici říká QWERTY??? (zkuste si to napsat)

Doplňuji:
pro ty, který by to nepochopily, ať se kouknou sem..... http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/0/0a/QWER­TY_keyboard.jpg

(doufam, že to teda pochopí každej!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Zkusil, funguje to. Možná to bude tím, že kvůli profesi používám především anglickou klávesnici, přesněji řečeno anglické rozložení. Na oplátku zkus QWERTZ.

Další odpovědi
moly

jo, taky jsem se nad tím nedávno smála :D

KarolínkaP

Egyptská klávesnice má zase Azerty :P

tom004

Přiznávám,že mne to nikdy nenapadlo. 🙂

arygnoc

a co klávesnice йЦуЕН?

mosoj

Nepochopil. Proč se teda tak jmenuje ?

151kbar151

u nás by to měla být qwertz…

Syd

No přece protože to tak maj v Americe, ne…

suaeda

Rozložení typů na klávesnici bylo určeno už daleko dříve u psacích strojů než u počítačů. Pravděpodobně to bylo určeno podle četnosti písmen ve slovech. Písmena která jsou používanější jsou při psaní všemi deseti snadněji dostupná. Pokud vím tak se na střeních školách stále vyučuje psaní všemi deseti prsty a je to daleko rychlejší než datlování dvěma či čtyřma. Každý jazyk má klávesnici přizpůsobenou. Stačí si ve windows v ovládacích panelech (místní a jazykové nastavení) nastavit jinou jazykovou variantu.