Zlatý

Víte, po kom je pojmenované pivo Gambrinus? Co toto slovo znamená?

Doplňuji:
Gambrinus = patron.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vznik jména
Pověst o králi Gambrinovi vznikla v bavorské kronice. Podle této pověsti začal král Gambrinus jako první vařit pivo. Král Gambrinus (čili Jean Primus - Jan První) byl ve skutečnosti Jan I. - vévoda brabantský (1251 nebo 1253 - 1294). Po bitvě u Worringenu nedaleko Kolína nad Rýnem 5. června 1288 porazil Jindřicha III. a tím definitivně připadlo vévodům brabantským Limbursko. Na prosbu bruselského sladovnického cechu se poté stal čestným předsedou a proto byl v cechovní místnosti vyobrazen s pohárem pěnícího piva v ruce. Stal se tak patronem pivovarnictví.

Doplňuji:
•Gambrinus je značka českého piva, která je jedna z nejrozšířenějších v České republice, vyráběného v pivovaru Plzeňský Prazdroj a.s. v Plzni a také rakouského piva, které vaří ve Vídni pivovar Ottakringer Brauerei AG a distribuje firma Sörvis GmbH

Gambrinus může být také název fotbalové ligy

Další odpovědi:

Zlatý

Pídil jsem se po tom názvu Gambrinus,ale nic jsem nezjistil a byl bych rád,kdybych byl o tom informován!

Diskuze k otázce

jenniferkone

Hello my dear new friend. How are you today, I hope all is well with you .I am sorry to worry you with my Proposal for a relationship with you, but I know that you will grant my request in good faith and understanding, My name is jennifer, I just went Through your profile I have no options than letting you Know that I am interested in having a relationship with you, I will also like to Know you the more, you can send an email to my email address (konehjennifer@gmail.com) so that I can send you more details about my self Including my picture. I believe we can move from here. But bear in mind that Love has no colors barrier, no educational back ground barrier, no socio-economic Barrier, religious, language, nationality or distance barrier, the only important Thing there is love. I am waiting for your mail to my email address above Miss jennifer.Yours Sincerely

Dobrý den, můj drahý nový přítel. Jak se vám dnes, doufám, že je vše v pořádku s tebou. Omlouvám se obávat vám můj návrh vztah s tebou, ale vím, že vám poskytne svou žádost v dobré víře a pochopení, Jmenuji se Jennifer, já jen prošel váš profil Nemám žádné možnosti, než vám vědět, že mám zájem o vztah s vámi, budu také rád, aby věděli, že čím více, můžete poslat e-mail na moji e-mailovou adresu (konehjennifer@gmail.com), takže že vám mohu poslat více informací o mé vlastní Včetně mého obrázku. Věřím, že můžeme přejít od tady. Ale mějte na paměti, že láska nemá barvy bariéra, no vzdělávací zpět půdu bariéra, žádné bariéry sociálně-ekonomické, náboženské, jazykové, národnostní nebo vzdálenost překážkou, jediná důležitá věc je láska. Čekám na váš mail na mou e-mailovou adresu výše Miss jennifer.Yours pozdravem

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.