annas

Víte, odkud pochází tulipán?

Mnoho Holanďanů včetně malíře Rembrandta prý přivedl do bídy.

Proč asi?

Nejlepší odpověď
rynek878

Když se řekne tulipán, většinou se lidem vybaví Nizozemsko. Holandské tulipány jsou slavným pojmem, ale zemí jejich původu je Turecko.

link:

Zdroj: http://oko.yin­.cz/20/

Další odpovědi
vagra

Původ bude asi v Číně,odkud se rozšířil po celém světě.Má na svědomí krach Holandské burzy.
Doplňuji:
Je zajímavé,jak přišel ke svému jménu.
Podle Wikipedie,byl v Turecku popsán jako obrácený turban,neboli tuliban-zkomoleno-tulipán.

Luss

Annas tak jsem si prisla asi na 3 vteriny odpocinout na odpovedi, a tipuji, ze tulipan pochazi z Turecka. Mam takovy dojem, ze jsem to nekde cetla v nejakem pruvodci, ze do Nizozemi byl tulipan dovezen z Turecka. ale mozna si to spatne pamatuji. :)

hanulka11

Tulipány jsou velmi oblíbené-málokdo ví jejich původ a z čeho slovo tulipán vzniklo…prosím přečtěte si -je to zajímavé

Zdroj: http://www.idealni-bydleni.cz/idealni-bydleni-clanek-285-Turecke-rty-neboli-tulipany