Avatar uživatele
luckykubrt

Víte o tom, že pravý Bůh Jehova NENÁVIDÍ násilí a v minulosti vyhladil ničemné lidstvo potopou?

Pád lidstva a potopa světa

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2685 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Otázka není jednoznačná. Beru Starý zákon jako dílo hebrejské literatury, které obsahuje texty historické, liturgické, právnické i literární.
K potopě světa podle bible došlo, protože lidé hřešili. Zachráněný byl jediný spravedlivý Noe s rodinou.
I když o této potopě se vypráví v Eposu o Gilgamešovi nebo v řecké báji o Deukaliónovi. Tyto mýty jsou reakcí na lokální katastrofy.

Je pravda, že člověk je trestaný i v současnosti za to, jak špatně s přírodou zachází.

Pojmenování boha Jehova vzniklo chybnou interpretací. Takže Jehova je pojmenování pravého boha jen pro Svědky.

Proto nechte každému, ať si vybere, co mu vyhovuje, v co věří či nevěří.


Doplňuji:
„Jak přišli Svědkové Jehovovi na Boží jméno Jehova?
V hebrejštině existují znaky jen pro souhlásky, samohlásky si musí čtenář textu "domyslet“. Protože je však tím pádem větší možnost omylu při čtení, zvláště pro toho, jehož mateřštinou není hebrejština, objevovaly se různé odchylky ve výkladu. Začaly vznikat školy, které měly za cíl zjistit a uchovat přesné znění inspirovaného textu Bible. Nejznámější vznikla v Tiberiadě okolo r. 500 po Kr. Židovští učenci (masoreté) opatřili hebrejský text značkami pro samohlásky, aby zajistili správné čtení i výklad Bible.
Jméno Jahve však nesmí být židy vyslovováno, kdekoli je v Bibli „tetragram“ (JHVH), čte se namísto Jahve ADONAJ – Pán. Proto také masoretský text má všude pod slovem Jahve samohlásky ze slova Adonaj (přičemž počáteční samohláska, kterou přepisujeme A, může být klidně z hlediska své výslovnost i přepisována i jako E). Špatným čtením tohoto slova pak vznikl patvar Jehova, kterého užívají Svědkové Jehovovi. „
http://www.cho­.cz/clanky/Bo­zi-jmena.html
Podle samizdatového překladu knihy E. Jacoba "Le Dieu vivant“ zpracovala Eva Fuchsová
Článek byl převzat z časopisu Amen 1/99 s laskavým svolením nakladatelství Krystal OP a knihkupectví Oliva.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Já mám úplně jiného Boha a ten tvůj mně nezajímá. Máš pro své tvrzení snad nějaký důkaz? Nebo to je jen blábol?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
eleonnore

Tohle mi nepřipadá jako otázka, spíš jako propagace tvé vlastní víry. Soudím dle kontextu tvých ostatních otázek z minulosti. Proto na to nemůžu mít žádnou odpověď.

Všichni věříme v něco vlastního a netřeba nám vnucovat Jehovu. Drap má „úplně jiného Boha“, Mc Merkuion Darwina, moje víra je zase těžko definovatelná. Těmito „otázkami“ nám svého boha nevnutíš.

Upravil/a: eleonnore

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Ano. Docela legrační. Tyto rozpory, kterých je Bible plná, vedou k tomu, že je možné vymyslet prakticky jakýkoli výklad Bible, což už tak veselé není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vím o tom, že pravý bůh nenávidí násilí, ale také vím o tom, že neexistuje (jinak by na světě nebylo tolik válek) a zcela určitě jím není nějakej Jehova …
… jo, a když nenávidím násilí, tak proč vyhladil lidstvo? … nojo, oko za oko, zub za zub … jedná se o pomstu a ta nějak nesouvisí s mírumilostí …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že tu nejde o propagaci Jehovy, spíš jeho kritiku. A taky si myslím, že nejde o propagaci náboženství, naopak – jen upozornění na jeho paradoxy. Myslím že protimluvy by se daly najít v každém z nich. Jsou to prostě nesmysly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

A jako kdo by o tom nikdy neměl slyšet? Lidstvo není tak nevědomé jak si vy Jehovisté pořád myslíte.
Lidé jen mají problém v Boha uvěřit protože tento svět je příliš konzumní a už je daleko za hranicemi toho co je normální a morální, už sami nevědí co je dobré a co je zlé. Dávají na úvahy vědců kteří v tomto směru také nic nevědí a opak nemohou dokázat, ale hříšnému tělu hřích voní a tak těmito výroky vědců omlouvají své špinavé svědomí a schovávají se za ně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
talka

Mc Merkurion: člověk byl stvořen se svobodnou vůlí rozhodnout se pro zlo nebo pro dobro

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Kepler: tato otázka tak opravdu vyznívá, ale v kontextu ostatních a jiných diskuzí jsou reakce takovéto (alespoň ode mne) …

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
eleonnore

Opravdu v kontextu ostatních otázek luckykubrta to vyznívá jako propagace Jehovy.
Já nemám nic proti víře, je fajn, když člověk v něčem najde oporu a naději. Ale luckykubrt s Jehovem tlačí na pilu. Velká část jeho otázek směřuje tímto směrem.

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Jde tady o kritiku veškerého násilí. Četl jsem jak muslimové tvrdí, že za zemětřesení v některých zemích můžou nezahalené ženy. Což je samozřejmě nesmysl, spíše za to může nevíra a násilí bezbožného lidstva. A buď platí korán nebo Bible… nemůže platit obojí. Problém je, že se ani katolická církev nedržela biblických měřítek, které vyučoval náš Pán Ježíš Kristus. ☹

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…„Jde tady o kritiku veškerého násilí. Četl jsem jak muslimové tvrdí, že za zemětřesení v některých zemích můžou nezahalené ženy. Což je samozřejmě nesmysl“ > pravda
… " spíše za to může nevíra a násilí bezbožného lidstva.Což je samozřejmě nesmysl." > pravda
… " A buď platí korán nebo Bible… nemůže platit obojí." > ono nemusí platit ani jedno, nenapadlo to už dost lidí?

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Četl jsem, že nedávno objevili archeologové zbytky Noemovy archy, takže si nemyslím, že to je blábol. 🙂

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

To stále znamená ale jenom a pouze to, že ty si nemyslíš, že je to blábol. To není argument.

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… archeologové nejen nedávno objevily kostry dinosaurů, takže je teda blábol něco o stvoření světa bohem? …vysvětli …

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

To, že archeologové objevili kostry dinosaurů nedokazuje, že jsme byli stvořeni evolucí. A i kdyby jsme byli stvořeni evolucí nedokazuje to neexistenci Jehovy Boha (může to být mimozemšťan).

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na základě tvého tvrzení výše, to dokazuje, že tu byli dinosauři a žádnej bůh v žádnej bibli (ani jehova) netvrdí, že by je stvořil, tak kdo teda? … jo, to spíš budu věřit na ty mimozemšťany, než na boha … popravdě, vzhledem k velikosti vesmíru je velmi nepravděpodobné, že bychom tu byli sami …

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Jinak v Bibli není vyjmenované jaké zvířata Bůh stvořil. Je tam však psané, že stvořil létající tvory, tvory žijící pod vodou i na souši. A že každé stvořil podle svého druhu. To znamená, že se nikdy plaz nemohl přeměnit v ptáka jak učí evoluce. 😉

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek