Avatar uživatele
mosoj

Víte o tom ?

Na mapách Googlu je „živě“ ( nenapadá mně příhodnější pojmenování) přidaná Česká republika.

Už jste se projeli v reálu vaším městem. Dělá se to panáčkem, kterého najdete nad posuvníkem volby měřítka zobrazení. Panáčka přenesete
myší na místo které chcete prohlížet a již můžete jet. Trasy které jsou takto zmapovány a jdou prohlížet, se po přenesení panáčka zabarví modře. Běžně poznáte své auto, nebo auta přátel pokud stály na ulicích když se obraz snímal a můžet nahlédnout do oken i jinam!!
Doplňuji:
Přímo na Googlu je to lepší. Méně náročné na počítač a čelní pohled.

http://maps.go­ogle.cz/maps?hl=cs&tab=­wl

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

už před 1/2 rokem bylo avízováno, že plno měst v ČR bude mít street view

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Zajisté, již drahnou dobu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Pokud si vzpomínám, bylo toto snímání právě z důvodu možností nahlížení do soukromí zakázáno. Snímače byly umístěny ve výšce 2,2 m.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Popisované od www jsem náhodou taky zaznamenal i zpětně našel, proto odkaz:
http://connec­t.zive.cz/clan­ky/tricet-netradicnich-snimku-z-ceskeho-street-view/sc-3-a-164292

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Ano, už jsem se prošel a dokonce jsem tam poznal kámoše se psem.
www.showmystre­et.com

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Vím.
Doplněno je StreetView zhruba před 14ti dny, jsou tam nyní i skoro všechny vesničky, dále výletní místa atd.
Zajímavé je ale to, že na úseku třeba 100m přejdeš přechod (snímky) z léta do podzimu a zimy 😁. Podobných vtípků se najde spousta. Mne zaujala příprava, stavba a hotový dům, to vše během 30m !
Snímkování dělala vozidla, motorky, tříkolky i pěšáci Google, poslední snímkování je ze zimy 2012. Zajímavosti najdeš tuším na Živě.cz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

řekl bych „(živá, online) procházka ulicí“

před 4309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo,jo. Anglicky neumím a pro některé děje to chvilku trvá než se to česky vystihne. Ale určitě to jde a není třeba ihned přejímat anglické názvy.

Nejde mně ani tak o to, že to tam je, ale o to že to šlo vůbec udělat.
Jsou to nepředstavitelné nároky na žáznamová média. Není to tak dlouhá doba kdy to ještě realizovatelné nebylo.

před 4309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak jsme si ted nasla i vas dum se zahradnim domeckem v rohu. 🙂

  • iv-

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tuším, že seznam v mapách přišel na tzv. „ptačí pohled“, je to pohled při největším přiblížení pod určitým úhlem

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ang též neptudom. Píchlo mi to, když jsem jel do Francie a díky tomu jsem si našel to ubytování, jak to vypadá apod.

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek