mosoj

Víte o tom ?

Na mapách Googlu je „živě“ ( nenapadá mně příhodnější pojmenování) přidaná Česká republika.

Už jste se projeli v reálu vaším městem. Dělá se to panáčkem, kterého najdete nad posuvníkem volby měřítka zobrazení. Panáčka přenesete
myší na místo které chcete prohlížet a již můžete jet. Trasy které jsou takto zmapovány a jdou prohlížet, se po přenesení panáčka zabarví modře. Běžně poznáte své auto, nebo auta přátel pokud stály na ulicích když se obraz snímal a můžet nahlédnout do oken i jinam!!
Doplňuji:
Přímo na Googlu je to lepší. Méně náročné na počítač a čelní pohled.

http://maps.go­ogle.cz/maps?hl=cs&tab=­wl

Nejlepší odpověď
anonym

už před 1/2 rokem bylo avízováno, že plno měst v ČR bude mít street view

Další odpovědi
Děda Louda

Zajisté, již drahnou dobu.

Sůwa

Pokud si vzpomínám, bylo toto snímání právě z důvodu možností nahlížení do soukromí zakázáno. Snímače byly umístěny ve výšce 2,2 m.

beer

Popisované od www jsem náhodou taky zaznamenal i zpětně našel, proto odkaz:
http://connec­t.zive.cz/clan­ky/tricet-netradicnich-snimku-z-ceskeho-street-view/sc-3-a-164292

Elk

Ano, už jsem se prošel a dokonce jsem tam poznal kámoše se psem.
www.showmystre­et.com

www

Vím.
Doplněno je StreetView zhruba před 14ti dny, jsou tam nyní i skoro všechny vesničky, dále výletní místa atd.
Zajímavé je ale to, že na úseku třeba 100m přejdeš přechod (snímky) z léta do podzimu a zimy 😁. Podobných vtípků se najde spousta. Mne zaujala příprava, stavba a hotový dům, to vše během 30m !
Snímkování dělala vozidla, motorky, tříkolky i pěšáci Google, poslední snímkování je ze zimy 2012. Zajímavosti najdeš tuším na Živě.cz.

anonym

řekl bych „(živá, online) procházka ulicí“

mosoj

Jo,jo. Anglicky neumím a pro některé děje to chvilku trvá než se to česky vystihne. Ale určitě to jde a není třeba ihned přejímat anglické názvy.

Nejde mně ani tak o to, že to tam je, ale o to že to šlo vůbec udělat.
Jsou to nepředstavitelné nároky na žáznamová média. Není to tak dlouhá doba kdy to ještě realizovatelné nebylo.

anonym

Tak jsme si ted nasla i vas dum se zahradnim domeckem v rohu. 🙂

  • iv-

anonym

tuším, že seznam v mapách přišel na tzv. „ptačí pohled“, je to pohled při největším přiblížení pod určitým úhlem

anonym

ang též neptudom. Píchlo mi to, když jsem jel do Francie a díky tomu jsem si našel to ubytování, jak to vypadá apod.