Zlatý

Víte o tom ?

Na mapách Googlu je "živě" ( nenapadá mně příhodnější pojmenování) přidaná Česká republika.

Už jste se projeli v reálu vaším městem. Dělá se to panáčkem, kterého najdete nad posuvníkem volby měřítka zobrazení. Panáčka přenesete
myší na místo které chcete prohlížet a již můžete jet. Trasy které jsou takto zmapovány a jdou prohlížet, se po přenesení panáčka zabarví modře. Běžně poznáte své auto, nebo auta přátel pokud stály na ulicích když se obraz snímal a můžet nahlédnout do oken i jinam!!
Doplňuji:
Přímo na Googlu je to lepší. Méně náročné na počítač a čelní pohled.

http://maps.google.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

už před 1/2 rokem bylo avízováno, že plno měst v ČR bude mít street view

Další odpovědi:

Zlatý

Zajisté, již drahnou dobu.

Zlatý

Pokud si vzpomínám, bylo toto snímání právě z důvodu možností nahlížení do soukromí zakázáno. Snímače byly umístěny ve výšce 2,2 m.

Zlatý

Popisované od www jsem náhodou taky zaznamenal i zpětně našel, proto odkaz:
http://connect.zive.cz/…

Stříbrný

Ano, už jsem se prošel a dokonce jsem tam poznal kámoše se psem.
www.showmystreet.com

Zlatý

Vím.
Doplněno je StreetView zhruba před 14ti dny, jsou tam nyní i skoro všechny vesničky, dále výletní místa atd.
Zajímavé je ale to, že na úseku třeba 100m přejdeš přechod (snímky) z léta do podzimu a zimy :-D. Podobných vtípků se najde spousta. Mne zaujala příprava, stavba a hotový dům, to vše během 30m !
Snímkování dělala vozidla, motorky, tříkolky i pěšáci Google, poslední snímkování je ze zimy 2012. Zajímavosti najdeš tuším na Živě.cz.

Diskuze k otázce

anonym

řekl bych "(živá, online) procházka ulicí"

Zlatý

mosoj

Jo,jo. Anglicky neumím a pro některé děje to chvilku trvá než se to česky vystihne. Ale určitě to jde a není třeba ihned přejímat anglické názvy.

Nejde mně ani tak o to, že to tam je, ale o to že to šlo vůbec udělat.
Jsou to nepředstavitelné nároky na žáznamová média. Není to tak dlouhá doba kdy to ještě realizovatelné nebylo.

anonym

Tak jsme si ted nasla i vas dum se zahradnim domeckem v rohu. :-)
-iv-

anonym

tuším, že seznam v mapách přišel na tzv. "ptačí pohled", je to pohled při největším přiblížení pod určitým úhlem

anonym

ang též neptudom. Píchlo mi to, když jsem jel do Francie a díky tomu jsem si našel to ubytování, jak to vypadá apod.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.