Víte o nějakých knihách, ve kterých jsou pouze barevné stránky? Prostě aby neměly bílé stránky nebo bílý text.

Jde mi o zhorsenou ocni vadu ve ktere mi bila barva stranek drazdi spojivky a jiz po chvili cteni a zpusobi az zanet spojivek, ktery sem jiz nekolikrat prodelal a proste mi spatne funguji a reaguji na bilou barvu. Jedna se o chronickou formu na kterou doposud neznam reseni, krome toho vymenit si barvu pozadi za jinou barvu nez je bila.To lze s uspechem udelat na pocitaci pres ruzne upravy at z primo programu, systemu a ruzneho nastaveni. Problem mam u oficialnich formularu, dotazniku a ruznych smluv ktere proste dostanete standartne cerne na bilem. Tak si to pak musim skenovat do pc a cist pres pocitac. Urcitou pomoc zajistuji slunecni bryle, ktere vsak pomahaji jen o neco delsi dobu nez byt bez nich. Takze bych velmi ocenil mit moznost precist si po dlouhe dobe skutecnou knihu, ale musela by mit obarvene stranky. Vim, ze nektere knihy maji jakoby nazloutle stranky, ale to je vetsinou jen minimalne a efekt na oci oproti bile spise jen neznatelny. Predpokladam, ze primo barevne stranky treba zelene budou tak mozna u detskych knih, kam se to hodi, ale treba se najde i neco pro starsi ctenare? Vice budu pripaadne odpovidat ci doplnovat do diskuze.
Velmi si vazim jakkekoliv odpovedi.
Jeste doplnim, ze mam za sebou jiz operaci obou oci, jeste pred timto problemem, ktery mi zacal asi pri tretim zanetu spojivek pri delsim cteni z bileho papiru. U ocnich specialistu jsem to zkousel vselijak resit, ale na nic jsme neprisli. Nezbyva, nez se proste podridit spojivkam a netrapit je bilou, kterou uz nesnesou.

Nejlepší odpověď
Quimby

O tom slyším prvně, ale určitě to není moc příjemné.
Každopádně bych ti asi doporučil koupit si čtečku knih, velká většina umožňuje přepnout na noční režim – nažloutlý text a černé pozadí. Dělá se to kvůli tomu, že ve tmě je to taky vidět a zbytečně nesvítí to pozadí a ulehčí to tak očím. Tobě by to mohlo pomoci i ve dne.
Přijde mi to jako nejlepší řešení, protože tam je hodně knih – buď si je můžeš koupit nebo prostě odněkud stáhnout, to už takovej problém není. Je pravda, že to prostě není kniha, ale řekl bych, že je to o zvyku.

Další odpovědi
kapka

A položit si na stránku průhlednou folii libovolné barvy by nepomohlo?

anonym

Ctecka je zajimavy napad a uz jsem o nem premyslel. I kdyz to neni primo kniha, tak alespon pro moznost cist si venku. Delaji se nejspis jiz barevne ctecky, takze teoreticky se treba da jiz upravovat vzhled stranek ci textu.
Omrknu to. :)

S tou folii zatim nemam zkusenost, ale zni to skvele. Takhle pro vlastni potrebu jsem si poridil jiz obycejnou folii na kterou se da psat tuzkou a jakou mivaji ve skolach. Delaji se dve veilokosti. Mensi tak na sesit a vetsi na A4. Vyzkousim to na cteni a uvidim. Zatim jsem to pouzil pouze jako nutne reseni v situacich kdy jsem sam a nemam skener. Ono cist nekde pres folii kde na vas koukaji ostatni neni prijemne. Ale vyzkousim to urcite na knize sam doma. Diky za pripomenuti a taky za to ze bych se mohl zeptat na barevne folie, ktere me ani nenapadli, ze by se mohli na cteni vyrabet. Diky tomu jsem nasel SUPER CLANEK o poruchach cteni. Stoji za precteni.
http://www.al­fabet.cz/vzde­lani-a-integrace/skolni-vzdelavani/423-podklad-textu-pri-cteni