Víte o nějakém triku, jak prodloužit životnost špalkových brzd na kole? Totiž kotoučová brzda vydrží nesrovnatelně déle.

Nejlepší odpověď
Kepler

Funna si zvolila nick trefně, opravdu je funny 🙂
Pokud nejsem funny taky já, domnívám se že ti jde o špalíkové (čelisťové brzdy) na jízdním kole. Tady příliš možností není. Gumové špalíky brzdí líp na duralovém ráfku, než na ocelovém. Pak už je jenom možnost volit mezi tvrdšími a měkčími špalíky. Ty tvrdší mají delší životnost, ale hůř brzdí.

Další odpovědi
Funna

nebrzdit?

teď vážně…ale nijak jinak než tím, že budeš minimálně používat brzdy tomu nezabráníš, je to dané materiálem kotoučů a špalků…začni využívat dobrždění motorem, šetříš nejen brzdy,. ale i palivo, protože v tom momentě je spotřeba 0 l/100km…většina lidí jede z táhlého kopce a celou dobu stojí na brzdě a já jedu za nimi a ani se brzdy nedotknu…a do zatáček je to to samé…stačí sundat nohu z plynu, nebo podřadit, ale né, ti přede mnou dupou na brzdy jak vzteklí a úplně zbytečně…a ještě tím brzdí mne…

anonym

brzda* oprava.

Funna

kepler…ok…jsem pako…první mi naskočilo auto, ne kolo…

Kepler

To je v poho. Asi každému zde se stane, že občas správně nepochopí otázku, i mně. Dokonce častěji se stane, že na téma otázky neodpovídají vůbec 🙂