Avatar uživatele
anonym

Víte o nějakém triku, jak prodloužit životnost špalkových brzd na kole? Totiž kotoučová brzda vydrží nesrovnatelně déle.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Funna si zvolila nick trefně, opravdu je funny 🙂
Pokud nejsem funny taky já, domnívám se že ti jde o špalíkové (čelisťové brzdy) na jízdním kole. Tady příliš možností není. Gumové špalíky brzdí líp na duralovém ráfku, než na ocelovém. Pak už je jenom možnost volit mezi tvrdšími a měkčími špalíky. Ty tvrdší mají delší životnost, ale hůř brzdí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

nebrzdit?

teď vážně…ale nijak jinak než tím, že budeš minimálně používat brzdy tomu nezabráníš, je to dané materiálem kotoučů a špalků…začni využívat dobrždění motorem, šetříš nejen brzdy,. ale i palivo, protože v tom momentě je spotřeba 0 l/100km…většina lidí jede z táhlého kopce a celou dobu stojí na brzdě a já jedu za nimi a ani se brzdy nedotknu…a do zatáček je to to samé…stačí sundat nohu z plynu, nebo podřadit, ale né, ti přede mnou dupou na brzdy jak vzteklí a úplně zbytečně…a ještě tím brzdí mne…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

brzda* oprava.

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

kepler…ok…jsem pako…první mi naskočilo auto, ne kolo…

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To je v poho. Asi každému zde se stane, že občas správně nepochopí otázku, i mně. Dokonce častěji se stane, že na téma otázky neodpovídají vůbec 🙂

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek