annas

Víte, o kterou jde osobnost?

„Nekamenujte proroky.
Neb pěvci jsou jak ptáci;
kdo hodil po něm kamenem,“

Dne 8. října … zemřel český básník, prozaik, dramatik, literární kritik a publicista, představitel významné generace 19. st.

Z které básnické sbírky jsou asi jeho verše? Jak se nazývala generace, k níž tento spisovatel patřil?
Na který problém se zaměřuje jeho próza?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Vítězslav Hálek (Vincenc Hálek) zemřel roku 1874.
Nejsou verše z Večerních písní?
Patřil k májovcům a jeho próza se zaměřuje na vesnickou tématiku a hlavně se zaměřoval na kontrasty vztahů mezi rodiči a dětmi.

Další odpovědi
hanulka11

Já myslím,že to byl Vítězslav Hálek