Víte o kterou básničku se jedná?

narodila se v rodině významného filosofa 18 října 1935 v Brně,řadila se do generace šestatřicátní­ků,studovala na Masarykově i Karlově univerzitě,v roce 1968 emigrovala do Basilei,v roce 1985 v Mnichově spolupracovala s rádiem Svobodná Evropa,byla nositelkou ceny Magnesia,mezi její díla patří: Babí hodina
Jak pápěří
Písečné dítě

Nejlepší odpověď
annas

Jde o Violu Fisherovou. Přiznávám, že ji nějak neznám jako spisovatelku, ale spíš si matně vzpomínám na ni jako na hlasatelku Svobodné Evropy. Rovněž si uvědomuji jméno jejího manžela, spisovatele Karla Michala.

annas

Chtěla jsem ještě doplnit. Právě čtu v MF Dnes, že tato básnířka včera zemřela.