annas

Víte, o jakou jde polévku?

V rozhlase zazněl dotaz na šeldkrotí polévku? Odpověď jsem ale nezaslechla. Co myslíte, o jakou polévku jde?
Doplňuji:
Ta želva se mně zdá pravděpodobnější, protože mluvili něco o kdysi tradiční polévce z jednoho „plochého“ tvora.

Nejlepší odpověď
quentos

z německého die Schildkröte – želva, bude se tedy nejspíš jednat o želví polévku

Další odpovědi
anonym

To bude,podle mne,nějaký krajový název.Já bych to tipnul na polévku z krůty.