sportak

víte někdo,co dělá ovečka ve stádu,když se stádo pohybuje?

kromě té,co stádo vede…

Nejlepší odpověď
zjentek

u zvířat: pohybuje se.. obrazně u lidí : chystá si nůž na tu co vede, to máš na mysli .)

Další odpovědi
Drap

Stádo nevodí jen beran. Dost často , dokonce snad častěji než beran ho vodí právě ovce.

mosoj

Mudruje v hospodě u piva .

anonym

Stádo vede beran. No a když vede stádo beran, tak se všechny poslušné ovečky pohybují tam, kam se pohybuje celé stádo. Odtud pojmenování „poslušná ovce“.