Natalka2010

Víte něco o ostrovu z odpadků ???

Zaslechla jsem o ostrovu z odpadu. Zajímalo by mě kde leží ??? Jak je veliký ??? Jaký má vliv na přírodu (počítám s tím že ne dobrý, ale co se s ním děje)???

Děkuji za všechny odpovědi 😁

Nejlepší odpověď
annas

Dostala jsem jeho záběry mailem. Ale je i na netu.

„V Pacifiku vyrostl osmý kontinent z odpadků! Už je větší než Francie a neustále se zvětšuje.“

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zahranici/os­trov-z-odpadku-v-pacifiku-dal-roste-uz-je-vetsi-nez-francie.html
Doplňuji:
Klikla jsem dříve. Existují jiný zdroje, který tvrzení vyvrací.

Žádný ostrov odpadků velký jako Texas v Pacifiku neexistuje

„Ostrov tvořený toxickým odpadem velký jako americký stát Texas v Tichém oceánu neexistuje. Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) uvedl, že jeho informace o odpadcích v Pacifiku byly špatně interpretovány. Chybnou zprávu přitom zveřejnila veškerá světová média. Odpadky netvoří ostrov a velká část se jich už potopila.“

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/318650-zadny-ostrov-odpadku-velky-jako-texas-v-pacifiku-neexistuje.html

Takže si projděte odkazy, informace se opravdu různí. takže čemu věřit.
ttps://www.go­ogle.cz/search?q=os­trov+odpadků&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=kGAAVeToN6HC7A­ayv4Aw

více diskuse

Další odpovědi
Pepa25

Nejde o ostrov, ale o oblast, kde je zvýšené množství odpadů kvůli proudění mořských proudů, které odpadky shromáždily do určité oblasti v Pacifiku. Problém se zvětšil pro tsunami v Japonsku v r. 2011.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gre­at_Pacific_Gar­bage_Patch

anonym

Dej do vyhledávače „ostrov z odpadků“ a vyjedou ti články o něm.