hanny 2

Víte na co se používaly „tyglíky“?A používá je někdo ještě dnes?

Nejlepší odpověď
Drap

Tyglík je nádoba na tavení materiálu, většinou kovů a podobně. Používají se dodnes, uplně nejmenší v laboratořích, větší a velké ve slévárnách, tam kde se ručně odlévají/např zvony / a podobně

Další odpovědi
tom004

Nádobka,na tavení kovů.Používají je třeba zlatníci.Užití je určitě širší,ale nenapadá mne další.

hanulka11

Encyklopedie říká, že „tyglík je laboratorní kelímek na tavení kovů, na vaření a zahřívání hustých nebo tekutých látek“. My vám chceme představit antologii české poezie. Co má poezie společného s tyglíkem?

Odedávna je touhou básníků napsat knihu, která by nahradila knihovnu. Tuto touhu se nyní povedlo naplnit v knize Nebe peklo ráj od nakladatelství Albatros. Nová antologie české poezie s názvem Nebe peklo ráj aneb Tyglík české poezie pro děti 20. století obsahuje 246 básní od 153 autorů. Klade si za cíl ukázat dětem, a nejen jim, že poezie není pouze „čítanková“ záležitost, kterou se má člověk učit nazpaměť
…dále čti v odkazu

Zdroj: http://www.moje-rodina.cz/sko­laci/tyglik-ceske-poezie