Miroslavst

Víte který nejvlivnější vynález lidstva byl patentován 14.února 1876?

A kdo si jej nechal patentovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Byl to telefon.

Další odpovědi
Adlim

Když 7. března Bell obdržel patent, přístroj ještě nepřenášel hlas. K tomu došlo o tři dny později, kdy přístroj spojoval první patro s přízemím. U dolního stroje vyčkával Bellův asistent Watson, když uslyšel památná slova: „Pane Watsone, prosím přijďte sem, potřebuji vás tady!“ Asistent nelenil a běžel tu radostnou zprávu říct Bellovi s úsměvem na tváři. Telefon byl na světě.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/histori­e/224232-patentovan-nejvlivnejsi-vynalez-lidstva.html

hanulka11

Alexander Graham Bell
doplním že to byl