annas

Víte, který nejcennější dar dala lidem bohyně Athéna?

Již dějepisec Hérodotos prohlásil, že ten, kdo se chce dožít vysokého věku, by se měl přestěhovat na Krétu, případně pravidelně konzumovat jednu poživatinu z tohoto ostrova.

Nejlepší odpověď
hanulka11

byl to určitě olivovník
protože v Řecku jsou olivovníky opravdu na každém kroku,jejich háje a olivové nížiny to je krása, chuť oliv je tak báječná a olej má výbornou chuť , ach zase to Řecko.

Další odpovědi
vagra

Olivy,olivy,olivy.
Každá středozemní civilizace oslavovala olivy i v mytologii.
Město Atény je pojmenováno po bohyni Athena, z vděčnosti za dar olivového stromu.
Vítězní atleti v Olympii a chrabří vojáci v Římě byli korunováni olivovými věnci…
Díky svým detioxidačním účinkům hrají velkou roli v boji proti stárnutí, civilizačním a srdečním chorobám,olivovým olejem lze pomoci v léčbě mnohých kožních onemocněních.

Zdroj: upraveno-http://www.apar­tmentsoasis.cz/o­live_popis.php

Terryle

A já naivka blbá si myslela, že moudrost.
A ono to zase všecko skončí s odpuštěním u žvance :)))

Mousinek

To bude láska