annas

Víte, který hrad se stal rájem filmařů?

Znáte některou pohádku či jiné filmy, které se zde natáčely?
Který český král se prý na hradě narodil?
Doplňuji:
Ano. Je to Bouzov. Narodil se zde Jiří z Poděbrad.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Nejvíce vytížený je asi Bouzov – O princezně a létajícím ševci, Kopretina pro zámeckou paní, Arabela se vrací, Království potoků, I medvědu Ondřejovi, Třetí sudička, O Janovi a jeho podivuhodným příteli, Rumplcimprcampr, Krev zmizelého, Princezna Fantaghiro, Loupežník Hotzenplotz, Mladý Indiana Jones, Napola,..

další flmy a hrady:
Červená Lhota a Sychrov – Noc na Karlštejně, Zlatovláska,
Švihov – Tři oříšky pro Popelku, Šašek a královna,
Frýdštejn – O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Tajemství hradu v Karpatech,
Telč, Točník, Zvíkov – Bathory – Čachtická paní,
Hrad Červený kámen – Princezna Fantagiro, Dračí srdce, Cinka Panna,
Krakovec – Ať žijí duchové, Princ a večernice,
Ratboř – Obsluhoval anglického krále,
Andělská Hora – Balada pro banditu,
Křivoklát – Tři mušketýři,
atd…