annas

Víte, který divadelní a filmový herec by se dnes dožil 91 let?

Ztvárnil stovky divadelních, filmových, televizních i rozhlasových rolí. Já osobně jsem měla ráda jeho vytříbený a kultivovaný hlas. Byl rovněž vynikajícím recitátorem… V roce 1995 získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství.

Vzpomenete si na některé jeho role?

Nejlepší odpověď
hanulka11

mohl by to být Radovan Lukavský

Hrál např. v Hrubínově Srpnové neděli, v Topolově Konci masopustu, v Krejčově inscenaci Romea a Julie, ale také v Dykově Zmoudření Dona Quijota, v Hamletovi a Othellovi....­........