annas

Víte, který detektivní román je považován za první na světě?

Čtete rádi detektivky? Který detektiv patří k vašim oblíbeným?
Doplňuji:
Napsala jsem román – autorem prvního detektivního románu, který vyšel u nás v Klubu čtenářů v r. 1965 pod názvem Případ vdovy Lerouge, byl francouzský spisoval Ěmile Gaboriau. Originál vyšel r. 1866.

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem.
Děj se odehrává v roce 1860. V Bourgi­valdu. V malé obci nedaleko Paříže, je nalezena mrtvola vdovy Lerougeové. Její dům nese zjevné stopy nepořádku, o pokoji se dá říci, že byl obrácen naruby. Policejní komisaři věří, že jde o loupežnou vraždu, ale vyšetřující soudce Daburon se nemůže se svým vyšetřováním pohnout z místa. Když zjistí, že se ocitl ve slepé uličce, vstupuje na scénu penzista, bývalý kriminální komisař Tabaret, aby svému příteli, který si neví s případem rady, nezištně pomohl. Jejich spolupráce skutečně přináší ovoce. Před oběma muži se pomalu začíná odkrývat tajemství, které zavražděná žena až do své smrti pečlivě skrývala …

Nejlepší odpověď
rynek878

domnívám se,že to byla:

od Edgara Allana Poea, Vraždy v ulici Morgue .

nevím to určitě.Detektivky radši sleduji než čtu.

nedávno jsem o tom někde na netu četl,ale už nevím kde.

Další odpovědi
iceT

Ktery detektivni roman je prvni na svete opravdu netusim.K oblibenym u me patri Ed McBain,William Patterson a Nora Roberts,ta sve detektivky proklada jeste romantikou a navic pise pod pseudonymem,na ktery si nevzpominam.
Doplňuji:
Teprve ted jsem si vsimla,ze jste se neptala na oblibeneho autora,ale oblibeneho detektiva:cili pro me je nejlepsi Hercule Poirot v podani Davida Sucheta.

anonym

E.A.POE – autor detektivky a horroru.
Detektiv? Vypadlo mi jméno- je tlustý a pěstuje orchideje.

ten který je

Detektivky moc nečtu snad s vyjímkou švédských autorů M.Sjowallo – P.Wallo.