Zlatý

Víte, který detektivní román je považován za první na světě?

Čtete rádi detektivky? Který detektiv patří k vašim oblíbeným?
Doplňuji:
Napsala jsem román - autorem prvního detektivního románu, který vyšel u nás v Klubu čtenářů v r. 1965 pod názvem Případ vdovy Lerouge, byl francouzský spisoval Ěmile Gaboriau. Originál vyšel r. 1866.

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem.
Děj se odehrává v roce 1860. V Bourgivaldu. V malé obci nedaleko Paříže, je nalezena mrtvola vdovy Lerougeové. Její dům nese zjevné stopy nepořádku, o pokoji se dá říci, že byl obrácen naruby. Policejní komisaři věří, že jde o loupežnou vraždu, ale vyšetřující soudce Daburon se nemůže se svým vyšetřováním pohnout z místa. Když zjistí, že se ocitl ve slepé uličce, vstupuje na scénu penzista, bývalý kriminální komisař Tabaret, aby svému příteli, který si neví s případem rady, nezištně pomohl. Jejich spolupráce skutečně přináší ovoce. Před oběma muži se pomalu začíná odkrývat tajemství, které zavražděná žena až do své smrti pečlivě skrývala ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

domnívám se,že to byla:

od Edgara Allana Poea, Vraždy v ulici Morgue .

nevím to určitě.Detektivky radši sleduji než čtu.

nedávno jsem o tom někde na netu četl,ale už nevím kde.

Další odpovědi:

Zlatý

Ktery detektivni roman je prvni na svete opravdu netusim.K oblibenym u me patri Ed McBain,William Patterson a Nora Roberts,ta sve detektivky proklada jeste romantikou a navic pise pod pseudonymem,na ktery si nevzpominam.
Doplňuji:
Teprve ted jsem si vsimla,ze jste se neptala na oblibeneho autora,ale oblibeneho detektiva:cili pro me je nejlepsi Hercule Poirot v podani Davida Sucheta.

E.A.POE - autor detektivky a horroru.
Detektiv? Vypadlo mi jméno- je tlustý a pěstuje orchideje.

Zlatý

Detektivky moc nečtu snad s vyjímkou švédských autorů M.Sjowallo - P.Wallo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.