annas

Víte, který český malíř, grafik a ilustrátor je spojen s Dikobrazem, s románem Vynález zkázy a dalšími díly?

Zemřel 22. 10. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny 42. Na co se skupina zaměřovala? Kdo ze známých básníků do této skupiny patřil?

Nejlepší odpověď
hanulka11

bude to zřejmě Kamil Lhoták
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sku­pina_42
Z malířů jsou to umělci jako je Stanislav Gross, František Hudeček, Jan Smetana, Karel Souček a Bohumír Matal

Další odpovědi
vagra

Máte zřejmě na mysli básníka,výtvarníka a překladatele, Jiřího Koláře.

annas

Hanulko, já jsem se ptala na básníky, nikoliv malíře.

annas

Vagro, ano. Malíře tolik neznám, bližší jsou mně spisovatelé.