annas

Víte, komu se uděluje Cena Jiřího Ortena?

Jiří Orten (30. 8. 1919 – 1.. 9. 1941)

Znáte některá díla tohoto spisovatele? Proč se asi cena uděluje?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Cena Jiřího Ortena se udílí autorovi prozaického či básnického díla napsaného v českém jazyce, přičemž tomuto autorovi nesmí být v době dokončení díla více než třicet let.
Vznikla v roce 1986 (první cena udělena v roce 1987 Zuzana Brabcová). Od roku 1989 oficiálně.

Některá díla znám, ale jen z výuky, od něj jsem nečetla nic…