oskar

Vite kolik dni ma

Velikonočni obdobi?

Nejlepší odpověď
kropitko

podle mého vše začíná popeleční středou ,což je 40 dní před Velikonocema

Další odpovědi
annas

Na Velikonoce se křesťané připravují 40denní postní dobou, která začíná Popeleční středou po masopustním úterý (1. den půstu Popeleční středa začíná 46 dní před Božím hodem velikonočním) a končí šestou postní nedělí – Květnou nedělí – 7 dní před Božím hodem velikonočním).

Pak pokračuje tzv. Velikonoční týden – pašijový, svatý, velký, končí Božím hodem velikonočním a Velikonočním pondělím. Po Velikonocích nastává velikonoční doba, která trvá 50 dní až do neděle svátků „Seslání Ducha svatého“ – Svatodušních svátků).

Podrobnosti na:

Zdroj: http://web.qu­ick.cz/iveta_kul­hava/Ve_obdobi­.htm