annas

Víte, ke kterým změnám došlo po r. 1989 dne 31. 12. ve 24.00 hodin nejen u nás, ale i ve světě?

Doplňuji:
Možná není otázka zcela jednoznačná. Omlouvám se.
Mám na mysli další roky po „sametové revoluci“ – např. r. 1991 atd. Při přechodu starého roku do nového došlo k jistým změnám, třeba politickým apod.

Nejlepší odpověď
rynek878

1992 – Ve 24.00 zanikla Česká a Slovenská Federativní Republika, rozdělila se na Českou a Slovenskou republiku.2002 – Ve 24.00 přestaly v České republice existovat okresní úřady, jejichž pravomoc přešla od 1. ledna 2003 na obce s rozšířenou pravomocí.1991 – Ve 24.00 oficiálně zanikl Sovětský svaz.

Zdroj: Wikipedie

Další odpovědi
Miroslavst

Tak nějak nechápu otázku.
Po roce 1989 máte tedy na mysli který silvestr dne 31.12.?
Pokud máte na mysli nový rok, tedy po roce 1989, tak to není 31.12., ale 1.1.
Doplňuji:
Děkuji za vysvětlení. V tom případě třeba toto:
v roce 2002 – ve 24:00 v čechách zaniká název rum, od 1.1. 2003 se smí prodávat pod názven tuzemák

kapka

Třeba rozdělení Československa? Hádám.
Doplňuji:
V noci z r.1992 na 1993.

anonym

Konec Brežněvovy doktríny přispěl k sérii politických převratů ve východní Evropě v průběhu roku 1989, v nichž skončily vlády komunistických stran. S výjimkou Rumunska proběhly tyto demokratické revoluce pokojně. Ztráta sovětské hegemonie nad východní Evropou účinně ukončila studenou válku.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gor­bačov