Kelt

Víte, kdy se dojí husa?

Husa se dojí, jakmile je snědeno poslední sousto té husy. Kdy se dojí kráva, koza? Tehdy, kdy je podojena, aby dala mléko. Chtěl jsem ukázat na spojení slovesa dojí s určitým živočichem a jak se mění význam. Kráva, koza se dojí, dojení. Husa, kachna se dojí, je snědena – odvozeno od slovesa jíst. Zajímavé, že? Pokud máte něco k tomu, děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Už dávno tomu, kdy jsem na věty začínající „Až dojíš…“ odpovídal „Ale já nedojím…“
Kdybych tu měl tímto způsobem prezentovat každou slovní hříčku, na kterou jsem přišel, nebylo by na Odpovědích pomalu nic jinýho ;{)>

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak to mě pobavilo a ukázalo, že v češtině je fakt dost zvláštností. Stačí se zvláštně zeptat a je to.
Pokud bych se ptal vážně, spíše bych se ptal Víte, kdy se dojídá husa? Ale to by nebylo ono.

BANAN93

No, nebo když se posere auto a když se posere dítě :D :D :D

anonym

Nahlaseno.