tom004

Víte kdo se stal nejmladším a nejstarším držitelem Nobelovy ceny a za co?

Doplňuji:
Starší by se nenašel? 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nejmladší laureát Lawrence Bragg ji převzal v roce 1915 (spolu se svým otcem) ve svých 25 letech. Naopak nejstaršímu vědci, Raymondu Davisovi, bylo v roce 2002 již 88 let

oba za fyziku
Doplňuji:
v roce 2007 ekonom Leonid Hurwicz (v 90 letech nejstarší držitel Nobelovy ceny)

hanulka11

doufám, že starší už není......

tom004

O žádném jiném nevím a děkuji.