annas

Víte, kdo jen nazývaný tajemným démonem pouště Gobi?

Co si o tomto tvorovi myslíte vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Tomuto tvorovi věnoval pozornost i L.Souček.
Takže......?

Zdroj: http://www.vol­ny.cz/rojar/cryp­tozoologie/6_os­tatni/02_chor­choj.htm

Další odpovědi
VampGirl

Není to Orgoj Chorchoj? Slyšela jsem, že prý to má být nějaký obří červ, ale v časopise zase psali, že je to mýtický jedovatý brouk. Tak teda nevím. 🙂

kapka

Olgoj chorchoj, prý jakýsi druh červa, který dokáže zabíjet na dálku.
Nepotkala jsem ho, ostatně ani jsem nebyla přímo v Gobi.
Co by to mohlo být? Možná druh scinka, který může tvarem těla /zaoblený ocas/ červa připomínat. Ale bohužel není vůbec jedovatý.
Možná přízrak olgoje chorchoje vytvořil strach, který měl velké oči. Mongolové, žijící dodnes tradičním způsobem života ve stepi, jsou velmi pověrčiví, řídí se spoustou pravidel, která jsou daná po staletí. U některých se dá vytušit reálný základ, některá jsou mi záhadou.
Mongolové, jak jsem je poznala, jsou také velmi hraví, často umělecky nadaní, řekla bych s velkou fantazií.
A zkuste si představit step, kde jakoby nic není a najednou se tam objeví NĚCO.
Nepotkala jsem sice olgoje, ale úplně mi stačilo setkání s obrovským druhem nějakého hmyzu, snad sarančete. Lezlo to po zemi, no zas tak velké to nebylo, vzala bych to do dlaně, tedy čistě hypoteticky, doopravdy ne, bylo to něco odporného. Krásně to popisuje Jaroslav Procházka v knize Barevná léta země trav.
Jsem spíše realista, takže věřím, že olgoj chorchoj má nějaký reálný základ a to že ten tvor dostal od lidí nadpřirozené schopnosti, přičítám prostředí a povaze Mongolů.
Ale to je jen můj laický názor.

vagra

Orgoj chorchoj- je prý nejjedovatějším broukem na světě.
Vzorový příklad mystifikace.
I když-kdo ví?
Prý po něm bezvýsledně pátral i Jára Cimermann. :D
Doplňuji:
Omlouvám se za „r“ v názvu Olgoje Chorchoje.