turkmenbasi

Víte, kdo je to Turkmenbaši?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Teď už ano, ale dříve ne.

27. října 1990 byl Nijazov v přímé volbě zvolen do nově zřízené funkce prezidenta Turkmenské SSR. Pod jeho vedením vyhlásil Turkmenistán 27. října 1991 nezávislost na Sovětském svazu. Znovu byl zvolen prezidentem v roce 1992.

O rok později jej parlament prohlásil hlavou všech Turkmenů světa a udělil mu titul Turkmenbaši (otec všech Turkmenů).. Zemřel 21. procince 2006 na selhání srdce.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tur­kmenist%C3%A1n

Další odpovědi
Drap

Ano

Saparmurat Nijazov , bývalý turkmenský president. Turkmenbaši – otec Turkmenů

Emefej

Ano

Vím.

brillant

Ano