Vite,kdo je Jeanne-Antoinette Poison,1721–1764?

Nejlepší odpověď
rynek878

Madamme Pompadour – vlastným menom Jeanne Antoinette Poisson – bola známou kurtizánou a milenkou francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. Jej životný príbeh zdramatizovali pre filmové plátno po prvý krát už v r.1931. Jeanne Antoinette bola vzdelaná, kultivovaná a krásna. Vedela hrať a spievať. Ako 19 ročná sa vydala a so svojim mužom, synovcom jej otčima, m

Zdroj: http://film-filmy.sk/onli­ne/2006/jeanne-poissonova-markiza-de-pompadour-1.php

Další odpovědi
annas

Jeanne-Antoinette Poisson, Marquise de Pompadour (29. prosince 1721 – 15. dubna 1764). Markýza de Pompadour se narodila jako Jeane-Antoinetta Poisson. Od svého sňatku v roce 1741 známá jako madame d´Etiolles. V roce 1745 jí francouzský král Ludvík XV. udělil titul markýza de Pompadour. Markýza de Pompadour byla v letech 1745 – 1750 milenkou krále Ludvíka XV., ale i poté, co již s králem neudržovala milenecký poměr, byla stále jeho blízkou a důvěrnou přítelkyní, a to až do své smrti v roce 1764.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ma­dame_de_Pompa­dour

bohunka1

Byla to francouzská šlechtična, milenka Ludvíka XV.