annas

Víte, kdo je dnešní jubilant?

Český herec ( narozený 5. 11. 1920) zemřel před třiceti lety při natáčení filmu Krakonoš a lyžníci, ve kterém hrál jednoho z financů. Šlapal na kopec, ze kterého měl sjet na lyžích. „Nemusíš to dělat,“ říkala mu režisérka, „nebude vidět do tváře, může tě zastoupit kdokoli.“ Odmítl. Vyšlapal kopec a unaveně klesl k zemi. Už se nezvedl. Druhý infarkt ho zabil. Hrál asi ve 129 filmech, byl i divadelním režisérem.

Možná si vzpomenete na jeho roli šplhavce, která nemá soupeře. Jak se jmenuje film?

Nejlepší odpověď
rynek878

myslím,že to je Václav Lohnický

viz link:
Doplňuji:
z filmu „Marečku podejte mi pero“

Zdroj: http://www.csfd­.cz/herec/938-vaclav-lohnisky/

Další odpovědi
vagra

Souhlasím s rynkem878.
Zcela jistě jde o Václava Lohniského.
Jen si dovolím připomenout dvě z jeho dalších nejznámějších rolí- jeho doktora Chocholouška postihnutého „nemocí z povolání“ ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje a „lidského“ Smrťáka z pohádky Dařbuján a Pandrhola.