Vite kdo byla Balcarova rodina ze Spindlerova Mlyna?

Nejlepší odpověď
annas

Balcarové ze Špindlerova Mlýna – cituji:
„Vyberte náhodně sto kluků a nabídněte jim, aby skákali na lyžích. Když se jich přihlásí deset, tři z nich utečou z nájezdu. Bylo však šest kluků, kteří tuto nabídku dostali v pěti letech a neodmítl ani jediný. V šesti skákali 15 metrů, ve dvanácti 50 metrů. Byli to Balcarové ze Špindlerova Mlýna.“ Úvod článku věnovaného povídání s největší skokanskou rodinou v Evropě a možná i na světě má svoji platnost i po 30 letech. Sedm lyžařů skokanů – otec Oldřich, a synové: Olda, Josef, Jindřich, Jaroslav, Stanislav a Jiří. Jako osmý z rodu Balcarů pokračoval Jan, syn Jindřicha. Jedním z trenérů bratří Balcarů byl architekt Karel Jarolímek, první stavitel moderních skokanských můstků u nás, jeden z prvních skokanů a členů FIS. On sám skákal na norském Holmenkollenu a zúčastnil se běžeckého závodu na 50 kilometrů, při kterém zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:5HH2e­yg1u3IJ:www.krko­nose.eu/index­.php%3Fs%3Dosob­nosti%26lang%3D1+Bal­carova+rodina+ze+Spin­dlerova+Mlyna%3F&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

Byla největší skokanskou rodinou v Evropě/skoky na lyžích/
Balcar se jmenuje i jeden penzion